Menu
 

Kamerorķestris "Kijivas solisti" uzstāsies Rīgā, Jūrmalā un Cēsīs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Šāgada sākumā kamerorķestris “Kijivas solisti“ devās Eiropas koncertturnejā, līdz 24.februārī, atrodoties Itālijā, saņēma ziņu par Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Viss mainījās, karš bija sācies, mājās atgriezties vairs nevarēja.

Sadarbojoties ar vadošajām Eiropas koncertorganizācijām, “Kijivas solistiem“ koncertturneja tika pagarināta uz nenotiektu laiku. Šobrīd kamerorķestris koncertē Skandināvijā, bet pēc tam dosies sniegt koncertus Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Kā informēja VSIA “Latvijas koncerti”, Latvijā “Kijivas solistiem” būs trīs koncerti – 18.aprīlī Dzintaru koncertzālē, 19. aprīlī Rīgā, Lielajā ģildē un 22.aprīlī koncertzālē “Cēsis”. Koncerta programmā ukraiņu komponistu Miroslava Skorika, Valentīna Silvestrova, Oleksandra Šimko skaņdarbi un ukraiņu tautas mūzika, kā arī Fēliksa Mendelszona un Nino Rotas skaņdarbi.

"Mēs spēlējam mieram," izteicies “ Kijevas solistu” mākslinieciskais vadītājs Anatolijs Vasiļkovskis, "Ir grūti izteikt savas emocijas vārdos. Mūsu ģimenes šobrīd atrodas Ukrainā, un mēs ar tām sazināmies katru dienu. Ar mūsu vecākiem, brāļiem, māsām un citiem radiniekiem. Mūsu darbs šobrīd ir grūts, bet mēs spēlējam. Mūzika mums palīdz šajā situācijā, un mūsu pienākums ir runāt par Ukrainu caur mūziku.”

Ukrainas nacionālais kamerorķestris “Kijivas solisti“ ir izcilā ukraiņu vijolnieka un skolotāja Bogodara Kotoroviča sapņa realizācija. Ne velti orķestra nosaukumā ir minēts vārds “solisti“, jo orķestri veido slaveni Ukrainas mūziķi, no kuriem lielākā daļa ir nacionālu un starptautisku konkursu laureāti.

“Kijivas Solisti“ klausītājiem snieguši koncertus Luksemburgas pilī, UNESCO zālē Parīzē, Berlīnes Komiskajā operā, Nacionālajā filharmonijas zālē Varšavā un citās pasaules vadošajās koncertzālēs. “Kijivas solisti“ aktīvi piedalījušies arī dažādos festivālos: Dāvida Oistraha festivālā Igaunijā, laikmetīgās mūziks festivālā “Varšavas rudens“, Polijā, Rūras klasiskās mūzikas festivālā, Vācijā, Ankaras mūzikas festivālā Turcijā un citos.

Koncertu tiešraidē būs iespējams klausīties Latvijas Radio 3 “Klasika”. Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.