Menu
 

Latvijas filmu industrijai piešķir papildu 450 000 eiro jaunu pilnmetrāžas filmu un seriālu izveidei

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 12.aprīļa sēdē lēma par papildu 382 500 eiro REACT-EU finansējuma un 67 500 eiro valsts budžeta līdzekļu piešķīrumu Latvijas filmu industrijai, lai nozarē strādājošie vieglāk varētu pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās negatīvās sekas, informē ministrijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka š.g. 1.februārī valdība jaunu Latvijas pilnmetrāžas filmu un seriālu uzņemšanai piešķīra 6 miljonus eiro; līdz ar 12.aprīlī papildu piešķirto finansējumu kino nozarei kopumā pieejami 6,45 miljoni eiro REACT-EU finansējuma. Šis KM piesaistītais finansējums ļaus izveidot kvalitatīvas, mākslinieciski augstvērtīgas Latvijas pilnmetrāžas filmas, kā arī oriģinālseriālus (daudzsēriju filmas), ražošanas procesā saglabājot darbavietas nozarē strādājošajiem. Uzņemtie jaunie kinodarbi veicinās plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību pašmāju auditorijā, skaidro ministrijā.

Lai programmu īstenotu, Nacionālais kino centrs (NKC) jau vērtē iesniegtos projektus, atlasot projekta sadarbības partnerus - filmu producentus (ražotājus), kuri projekta ietvaros varēs veikt sešu līdz astoņu filmu un seriālu ražošanu. NKC ekspertu padome veic projektu mākslinieciskās un profesionālās kvalitātes vērtējumu; projektu atlases un ieviešanas uzraudzību nodrošina Finanšu ministrijas padotības iestāde - Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA). Šīs programmas ietvaros finansētie jaunie seriāli un filmas būs jāuzņem līdz 2023.gada beigām.

Tā kā Covid-19 pandēmijas izraisītā ārkārtējā situācija un ar tās izplatības ierobežošanu saistītie pasākumi Latvijā, līdzīgi kā citviet pasaulē, ir būtiski ietekmējuši kultūras un radošās nozares, kur strādājošo radošo personu un organizāciju darbība tikusi pilnībā apturēta, Latvijai pieejams REACT-EU finansējums, kura ietvaros paredzēts sniegt atbalstu kultūras un radošajām nozarēm krīzes seku pārvarēšanai gan tās laikā, gan arī pēc tās, norāda ministrijas pārstāvji.

Atbalsts tiks īstenots šādos trīs virzienos: atbalsts profesionālām nevalstiskām kultūras nozares organizācijām; daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijā; atbalsts kino industrijas uzņēmumiem, veicinot to profesionālo kapacitāti un izaugsmi. Atbalsta nosacījumus katram no virzieniem paredzēts izstrādāt atsevišķu Ministru kabineta noteikumu veidā, vēsta KM.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.