Menu
 

Trīs ģitāristi izdod albumu "Bērziņš Jaunais Smukais"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Kaspars Teilāns Foto – Kaspars Teilāns

Jaunu kopalbumu izdevis jaudīgs ģitāristu trio – Jānis Bērziņš, Reinis Jaunais un Gints Smukais. Tas krāšņi nodēvēts par “Bērziņš Jaunais Smukais”. Albumā iekļauti desmit oriģinālskaņdarbi, un šis uzskatāms par pirmo ģitārmūzikas skaņdarbu apkopojumu Latvijā, kurā apvienojušies trīs modernās “fingerstyle” ģitārspēles virtuozi.

Kā informēja Jānis Bērziņš, jaunais albums laists klajā gan stereo, gan “Dolby Atmos” skaņas formātā, kurā skaņdarbus var klausīties multidimensionālā skanējumā. Ieraksta pēcapstrādi veicis Kaspars Bārbals studijā “Lauska”. Albuma noformējumu veidojusi Daina Jurķe.

Tapis arī Laimas Jaunās veidots videoklips albuma “Bērziņš Jaunais Smukais” skaņdarbam “Hijaz”, kura autors ir Reinis Jaunais.

“Priecājamies, ka mums atkal izdevās pa īstam muzicēt kopā, mācīties citam no cita, stāstīt anekdotes un radoši izpausties, tomēr galvenais uzstādījums bija izveidot albumu, kas nav tikai ballīte mums pašiem, bet gan festivāls, kurā katrs klausītājs varēs atrast kaut ko sev tuvu,” saka Jānis Bērziņš.

“Albumu vēlējāmies redzēt tādu, kurā parādās dažādi raksturi, un tas nāca viegli, jo katrs esam no citas ģitārspēles nometnes. Tāpēc jaunajā ierakstā dzirdamas gan balādes, kas aizskar dvēseles stīgas, gan dinamiskāki skaņdarbi, kas liks kājām sist līdzi skaņdarbu ritmam.”

“Mani fascinē, cik ļoti dažādi iespējams spēlēt vienu instrumentu – metāla stīgu akustisko ģitāru,” uzsver Reinis Jaunais.

“Esam šķietami ar līdzīgām interesēm, taču katrs ar citādu dzīves pieredzi, mūzikas gaumi un piekopjam atšķirīgus stilistiskos virzienus. Šīs atšķirības jūtamas arī albumā. Jāņa dziesmās var saklausīt viņa niansēti akadēmisko piesitienu un smalki izkopto toni, savukārt Gints savās kompozīcijās demonstrē, cik izjusti, emocionāli, vienlaikus tehniski sarežģīti un līdz kaulam ritmiski precīzi var spēlēt ģitāru, pamanoties to lietot arī kā pilnu bungu komplektu. Man liekas, ka es albuma noskaņai piedodu tādu kā hipiju nometnes mērci ar pagrīdes smaržu.”

“Albumā būs dzirdamas arī manas pirms astoņiem vai deviņiem gadiem sarakstītās melodijas, kuras, pateicoties Jānim un Reinim, tika pie otrās elpas,” atklāj Gints Smukais. “Satikšanās mūzikā ar šiem kungiem man atgādināja, cik vienkāršu un nepiespiestu mūziku agrāk pats rakstīju un cik vitāli svarīgi šo vienkāršību mūziķim ir neaizmirst.”

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.