Menu
 

Baldones pilsētas svētku ietvaros jūlijā norisināsies Jāņa Dūmiņa simtgades Dziesmu svētki

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - kekava.lv Ilustrācija - kekava.lv

30.jūlijā Baldones pilsētas svētku ietvaros, norisināsies vērienīgi Ķekavas novada Dziesmu svētki par godu maestro Jāņa Dūmiņa simtgadei. Noslēguma koncertā, kas norisināsies Vanagkalnu estrādē, piedalīsies vairāk nekā 600 dziedātāju, koklētāju ansambļu, folkloras kopu un pūtēju orķestru, informēja novada pašvaldībā.

Vakara noslēguma koncertā, kas sāksies plkst.20.00, apmeklētāji varēs dzirdēt tādas Latvijas tautai nozīmīgas dziesmas, kā “Gaismas pils”, “Saule, Pērkons, Daugava”, “Pūt, vējiņi” un citas iemīļotas melodijas. Koncerta laikā korim pievienosies arī solisti – operdziedātāja Sonora Vaice un kultūras ministrs, mūziķis Nauris Puntulis.

Simtgades Dziesmu svētki “Zeme, Cilvēks, Mūzika” norisināsies visas dienas garumā – neiztrūks tradicionālais svētku dalībnieku gājiens, tāpat sagaidāmi muzikāli un teatrāli pārsteigumi, kā arī koklētāju ansambļu un folkloras kopu koncerti dažādās Baldones lokācijās – centra skvērā, Ceriņu parkā, pie Baltās pils un Baldones baznīcā.

Baldones pilsētas svētku ietvaros sportisko aktivitāšu cienītājus visas dienas garumā sagaidīs dažādas sporta spēles un izaicinājumi, kas norisināsies Baldones sporta kompleksā. Paralēli kultūras un sporta notikumiem būs iespēja apmeklēt Baldones pilsētas svētku tirgu, kurā varēs iegādāties dažādus amatnieku darinājumus un gardumus.

Pēc Dziesmu svētku noslēguma koncerta apmeklētāji varēs izbaudīt naksnīgo zaļumballi ar grupu “Krauja Band”.

Ķekavas novada pašvaldībā atgādina, ka Jānis Dūmiņš bija izcila un unikāla personība latviešu kormūzikas vēsturē – jaunu ideju meklētājs un realizētājs, lielu projektu dibinātājs un vadītājs. Viņš ir bijis virsdiriģents un goda virsdiriģents 13 Vispārējos dziesmu svētkos, svētkos “Rīgai 800”, septiņos skolu jaunatnes un sešos studentu dziesmu svētkos, kļūstot par diriģentu ar (pagaidām) visilgāko dziesmusvētku virsdiriģenta stāžu.

Jānis Dūmiņš dzīvoja Baldonē un jau no 1936. gada dziedāja Baldones jauktajā korī, ko vēlāk arī vadīja. Tāpat J.Dūmiņš vienmēr ir bijis aktīvs Baldones kultūras dzīves atbalstītājs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.