Menu
 

Jūrmalā izskanēs īpaša rokgrupas "Pērkons" un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertprogramma

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

4.septembrī Dzintaru koncertzālē izskanēs īpaša leģendārās rokgrupas un Latvijas roka veterānu “Pērkons” un Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) koncertprogramma, kurā daudzi grupas skaņdarbi pirmo reizi tiks atskaņoti kopā ar simfonisko orķestri. Dziesmu aranžijas šai programmai veido komponists Andris Sējāns, informē pasākuma organizatori.

“Grupa “Pērkons” ir Latvijas roka ikona, ko veido leģendāras personības. Sen gaidītā pirmā programma ar simfonisko orķestri – kurš gan cits, ja ne Liepājas Simfoniskais!” saka LSO direktors Uldis Lipskis. Savukārt “Pērkona” līderis un visu skaņdarbu autors Juris Kulakovs piebilst: “Programma atšķirsies no līdzīgiem projektiem ar to, ka tas būs simfoniskais orķestris un grupa “Pērkons”, nevis grupa “Pērkons” un simfoniskais orķestris. Tādējādi uzsvars ir uz vārdu “simfionizēts”: simfoniskais orķestris atskaņos “Pērkona” mūziku.”

“Ar nepacietību šo gaidu! Zinot Jura muzikāli kompozicionālo domāšanu, tam vajadzētu skanēt izcili. Dziesma “Mēs pārtiekam viens no otra”, kuru dziedāju jau Liepājā, apstiprināja, ka Andra Sējāna aranžējumi būs profesionāli, gaumīgi un “Pērkona” mūziku izjūtoši,” atzīst kultūras ministrs un grupas solists Nauris Puntulis.

Skaņdarbus, kurus orķestrim aranžē Andris Sējāns, izvēlējies pats komponists. “Šie gabali ir komponēti pēc akadēmiskās mūzikas principa, līdz ar to pateicīgi tam, lai tos simfonizētu,” savu izvēli skaidro komponists, kura daiļradē rokenrols nesaraujami savijies ar akadēmisko mūziku.

Programmā simfoniskā orķestra skaņās izskanēs gan klasiskie “Pērkons” hiti – “Gandrīz tautasdziesma”, “Balāde par gulbi”, “Baletomānija”, “Zaļā dziesma”, “Dienišķā dziesma”, gan mazāk zināmi skaņdarbi – “Lidojums (Fly)” un “Tramvajs”, vēsta organizatori.

Leģendārajā Liepājas koncertvietā “Pūt, vējiņi!”, ar kuru saistīti daudzi Latvijas rokmūzikas spilgtākie notikumi, Latvijas roka veterānu “Pērkons” skaņdarbi pirmo reizi grupas vēsturē izskanēs simfoniskā orķestra koncertprogrammā 27.augustā, atzīmē pasākuma rīkotāji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.