Menu
 

"Grammy" laureāti septembrī Rīgā ierakstīs skaņu celiņu Holivudas režisora animācijas īsfilmai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Septembrī Rīgā ieradīsies “Grammy” balvas laureāti – Holivudā dzīvojošā un strādājošā latviešu komponiste Lolita Ritmanis, diriģente Eimija Andersone un skaņu inženieris Marks Matsons –, lai ierakstītu skaņu celiņu Holivudas jaunā režisora Daniela Kreicberga īsmetrāžas animācijas filmai “Tahlequah the Whale: A Dance of Grief”.

Filmas pirmizrāde tiek plānota 2023.gadā, un tās veidotāji plāno to izrādīt starptautiskos kinofestivālos. “Grammy” balvu šī komanda saņēma par projektu “Women Warriors: The Voices of Change”, kura mūzikas celiņš pirms diviem gadiem arī tika ierakstīts Rīgā.

“Manuprāt, tas ir pārliecinošs stāsts, kuru mēs vēlamies pavēstīt pasaulei. Tas ir vēstījums par zobenvaļu māti Tahleku, kura, nesot sava mirušā mazuļa ķermeni, okeānā nopeldēja tūkstošiem jūdžu,” par savu jauno filmu stāsta Daniels Kreicbergs.

“Filmas sižets balstās uz reāliem notikumiem: 2018.gada 24.jūlijā pie Sietlas, Vašingtonas štatā, dažus mirkļus pēc piedzimšanas pēkšņi nomira jaundzimušais orka (zobenvalis). Viņas māte sava bērniņa nedzīvo ķermeni turpināja nest pa ūdeni vairāk nekā 1000 jūdžu garumā, publiski demonstrējot sēras un izpelnoties starptautisku preses un lasītāju uzmanību. 2021.gadā kopā ar “Meinart Animation Studio” sākām strādāt pie šīs ASV un Lietuvas kopporuducētās novatoriskās 15 minūšu garās animācijas filmas, un nu uz klimata krīzes fona, kas apdraud mūs visus – gan zobenvaļus, gan mūs, cilvēkus, filmā atainosim šo vaļu mātes 17 dienas ilgo sēru meditāciju.”

“Mēs ceram, ka šī filma skatītājiem ļaus nolasīt mūsu katarses pilno un pacilājošo cerības un līdzjūtības vēstījumu. Covid pandēmija, karš Ukrainā un citas problēmas ir pasliktinājusi situāciju visā pasaulē, taču mums izdevās mūsu filmu pabeigt, tāpēc uzskatām, ka mūsu filma ir ļoti piemērota šim brīdim,” turpina filmas režisors Daniels Kreicbergs, kuram šis darbs būs debija animācijas filmu veidošanā.

“Šis projekts aizsākās kā pazemīgs sapnis 2020.gadā. Tagad mūsu starptautiskajā kopražojumā skanēs triju “Grammy” balvas laureātu un vienas “Emmy” ieguvēja oriģinālmūzika, un tajā būs redzamas vairāk nekā 10 000 ar roku gleznotas orkas (zobenvaļa) ilustrācijas, kas tapušas Lietuvas slavenajā “Meinart Animation Studio”.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.