Menu
 

Siguldā cikla "[Ie]nāc literatūrā" rudens sezonu sāks ar "Orbītas" filmu "Motopoiesis"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ekrānuzņēmums - www.youtube.com Ekrānuzņēmums - www.youtube.com

19.oktobrī plkst.18.00 kultūras centra "Siguldas devons" "Digiti" zālē notiks sarunu cikla "[Ie]nāc literatūrā" rudens sezonas pirmais pasākums. Dzejnieks Guntars Godiņš uz sarunu aicinājis apvienības "Orbīta" pārstāvjus, kuriem nupat klajā nākusi dzejas koncertfilma "Motopoiesis". Pēc sarunas notiks filmas seanss, informē kultūras centrā.

"Tā izšķiļas un sprakšķ tavā acu priekšā - dzeja, kas dzimusi no skaņas gara. Šīs tekstuālās pasāžas virza un padara izdzirdētas balsis, kuras darbina dažādas elektromehāniskās skaņrades ierīces. Četri tumši dzejnieku tēli - tagad jau arī skaņraži - tās apstrādā ar efektu procesoriem, bet skaņas pavadījuma avots ir dzejoļa ritms un intonācija. Tas viss tavā acu priekšā," tā filmu piesaka Rīgas Starptautiskais kino festivāls, kur 17.oktobrī notiks "Motopoiesis" pirmizrāde.

Četri apvienības "Orbīta" dalībnieki - Artūrs Punte, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs - pārtop par dzirdētā un redzētā montāžas režisoriem. Tapusi kā videoperformance, šajā darbā skaņa tiek radīta uz vietas, izmantojot ūdens sūkņus, ventilatorus, solenoīdus, elektriskos magnētus, atsperes un daudzus citus elementus. Filma "Motopoiesis" tapusi 2021.gadā, "Orbītai" strādājot Siguldas novada radošajā rezidencē, stāsta kultūras centrā.

Apvienībā "Orbīta" ir četri mākslinieki, kas kopš 1999.gada aktīvi darbojas gan literatūras nozarē, gan vizuālajā un multimediālajā mākslā. Sarunu cikls "[Ie]nāc literatūrā" notiek katra mēneša vienā no trešdienām, to vada tulkotājs un dzejnieks Guntars Godiņš, uz sarunu aicinot dzejniekus, rakstniekus, tulkotājus no Latvijas un citām valstīm.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.