Menu
 

Siguldas mākslu skola "Baltais flīģelis" saņem "Latviešu kordziesmas antoloģiju"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldas mākslu skola "Baltais flīģelis" saņem "Latviešu kordziesmas antoloģiju" Foto: Aivars Liepiņš, LNKC

Ar nacionālā mazumtirgotāja “Elvi” atbalstu Siguldas mākslu skolai “Baltais flīģelis” tiks uzdāvināta “Latviešu kordziesmas antoloģija” – 12 sējumi, ko veidojis profesionāls kolektīvs diriģenta Imanta Kokara un mūzikas zinātnieka Arnolda Klotiņa vadībā. Grāmatas ir “Elvi” dāvinājums Latvijas simts gadu jubilejā, lai izglītotu par valsts muzikālo mantojumu.

“Latviešu kordziesmas antoloģija” ir paredzēta gan profesionāliem mūziķiem, gan mūzikas skolu audzēkņiem, gan klausītājiem un citiem interesentiem. Antoloģija tiks uzdāvināta 100 Latvijas mūzikas skolām, informē “Elvi” Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Katrā A4 formāta nošu sējumā ir ne mazāk kā 200 lappušu, un tie ir iesieti cietajos vākos. Notīm ir pievienoti fotoattēli, radošās biogrāfijas, komponistu portreti un komentāri. Visi teksti, arī dziesmu vārdi, ir tulkoti angliski, ir pievienota arī latviešu valodas izrunas paraugvārdnīca. Izdevums ir saņēmis Ministru kabineta, Kultūras ministrijas un laikraksta “Diena” balvu.

Idejas autors Uldis Kokars stāsta: “Antoloģijas tapšana ilga 12 gadus, un esam lepni par paveikto: katrā sējumā ir pārstāvēti nozīmīgākie sava laika Latvijas autori un viņu vērtīgākais devums a cappella kormūzikā. Šīs grāmatas ir unikāls mācību un iedvesmas materiāls, un ar nacionālā mazumtirgotāja “Elvi” gādību antoloģiju dāvanā saņems 100 mūzikas skolas visā Latvijā.”

SIA “Elvi Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine piebilst: “Nepārspīlēšu, ja teikšu, ka kormūzika ir viena no Latvijas pamatvērtībām. Simtgades noskaņās ir svarīgi atstāt paliekošu materiālu mūsu tautas muzikālās kultūras izzināšanai un godalgot korus, kas stiprina patriotismu gan Dziesmu svētkos, gan ikdienā. [..] Priecājamies, ka mums ir iespēja uzdāvināt antoloģiju Siguldas mākslu skolai “Baltais flīģelis”.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.