Menu
 

Ādažos izskanēs Ulda Marhileviča un Ditas Lūriņas Ziemassvētku koncertprogramma "Vēl mirkli padomā par mani…"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Tuvojoties Ziemassvētkiem, komponists Uldis Marhilevičs un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa sagatavojuši īpašu koncertprogrammu “Vēl mirkli padomā par mani…”. Plānoti astoņi koncerti, tostarp 28.decembrī Ādažu Kultūras centrā, informēja producents Sandis Mohovikovs.

“Koncerta sākumdaļā ieskandināsim 2024.gadā gaidāmo dzejnieces Broņislavas Martuževas simtgadi, ļaujot klausītājiem ielūkoties topošajā dziesmu ciklā, kas veltīts dzejniecei un izbaudot arī Broņislavas Martuževas dzeju Ditas lasījumā. Pēc tam būs atskats uz jau zināmākām Ziemassvētku dziesmām, kas tapušas dažādos manas daiļrades posmos un šoreiz izskanēs jaunās aranžijās – “Liesmiņa”, “Tava sirds, tavas mājas” u.c. Protams, neizpaliks arī zināmi pasaules Ziemassvētku korāļi, kuriem klausītāji varēs pievienoties,” gaidāmo koncertu programmu ieskicē Uldis Marhilevičs.

Savukārt Dita Lūriņa par koncertprogrammas pirmo daļu piebilst: “Kad man jādomā par Broņislavu, tad sajūtu, ka domāju par stipru cilvēku, kaut arī var teikt, ka pieminu cilvēku, kura it kā nebija, jo karš un padomju vara piespieda jauno meiteni slēpties pagrīdē – savās mājās zem grīdas dēļiem, tad izsūtījums, atgriežoties Latvijā – aizliegums publicēties, pirmās publikācijas zem sveša vārda… Un tomēr tik stipra un nesalauzta balss, tik drosmīgs un nepiekāpīgs gars, tik daudz mīlestības. Šķiet, tieši tā mums šobrīd, šajā vētru un satricinājumu pilnajā pasaulē, pietrūkst – vienas drošas un stipras mīlestības pilnas balss.”

Koncertos piedalīsies mūziķu grupa Ulda Marhileviča vadībā: Dzintars Beitāns (vijole), Modris Laizāns (basģitāra), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti), Zane Biķe (vokāls), Jānis Kalniņš (ģitāra), pie klavierēm – Uldis Marhilevičs.

Koncerti “Vēl mirkli padomā par mani” notiks: 21.decembrī Ventspilī, 22.decembrī Rīgā, Torņkalna baznīcā, 23.decembrī Rēzeknē, 25.decembrī Liepājā, 26.decembrī Cēsīs, 27.decembrī Madonā, 28.decembri Ādažos un 29.decembrī Krustpilī. Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīklā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.