Menu
 

Nacionālajā teātrī top īpašs koncertuzvedums – "Dzimšanas dienas nakts"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Nacionālajā teātrī top īpašs koncertuzvedums – "Dzimšanas dienas nakts" Publicitātes foto

18. novembrī plkst. 22.30 Latvijas Nacionālajā teātrī – vietā, kur pirms simts gadiem dibināta Latvijas valsts, – varēs noskatīties īpašu koncertuzvedumu “Dzimšanas dienas nakts”, kura režisors ir Jānis Vimba un kurā piedalīsies visi teātra aktieri.

“Vēlamies radīt skaistu dzimšanas dienas apsveikumu Latvijai, izmantojot vārdu kā pamata izteiksmes veidu teātrī. Radīt kopēju sveicienu, kurš sastāvēs no katra atsevišķā aktiera sajūtas, viņa paša izvēlēta stāsta vai dzejoļa, kas tieši viņam ir Latvija, šādi radot kopējo svētku noskaņu. Tas būs sajūtu un domu lidojums par tēmu – kas mums (teātra aktieriem) Latvija ir šodien. Latvija kā vieta, kur dzīvot, sapņot, pārdzīvot un priecāties. Zeme, kurā ir četri gadalaiki un brīnišķīga daba, zeme, kurā dzīvo un strādā ļoti dažādi cilvēki, zeme, kura ir tik daudz devusi pasaulei, un arī zeme, kurā ir radusies un pastāv Latvijas valsts,” teic uzveduma režisors.

Uzvedums tiek veidots kā četri gadalaiki, ko poētiski var salīdzināt ar katra cilvēka iekšējo sajūtu gammu – no pavasara naivās mīlestības, prieka un sajūsmas, vasaras tveices, brieduma un pirmajām problēmām līdz eksistenciālām domām, runām, dusmām un vētrainām cīņām rudenī un ar mierpilnu dzīves ritējumu, sirds siltuma nepieciešamības apjausmu un jēgpilnu līdzās pastāvēšanu ziemā.

Skatuves iekārtojumu veidos scenogrāfs Reinis Suhanovs, aktierus skatuviski saposīs un apģērbs Madara Botmane, par gaismu attiecīgajā noskaņā rūpēsies Oskars Pauliņš un par dzīvās mūzikas aranžējumiem un izvēli atbildēs Jēkabs Nīmanis. Par režiju līdzās Jānim Vimbam rūpēsies Raimonds Celms. Turklāt, lai gūtu vienreizīgu un noskaņu papildinošu sajūtu, iestudējumā piedalīsies pieci pūtēju instrumentu mūziķi.

Koncerta papildu izrādes būs 19. novembrī. Biļetes tirdzniecībā – no 18. oktobra.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.