Menu
 

VEF Kultūras pilī priecēs Mārtiņa Brauna "Darbi un nedarbi..."

  • Autors:  Apriņķis.lv
VEF Kultūras pilī priecēs Mārtiņa Brauna "Darbi un nedarbi..." Foto: Jānis Deinats

7. novembrī VEF Kultūras pilī izskanēs izcilā latviešu komponista Mārtiņa Brauna koncertprogrammas "Darbi un nedarbi..." koncerts. Tajā piedalīsies Mārtiņš Brauns, dziedātāji Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Atis Ieviņš, Ieva Sutugova, Laima Miltiņa, Elīna Čampere, jauniešu koris "Balsis" diriģenta Inta Teterovska vadībā, kā arī lieliskie mūziķi Mārcis Auziņš (ģitāra), Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Toms Poišs (kontrabass un basģitāra) un Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti).

Šis gads, kad svinam Latvijas 100. dzimšanas dienu, Mārtiņam Braunam ir bijis ļoti ražens: viņš saņēmis mūsu valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni, iznākusi publicista un rakstnieka Otto Ozola komponistam veltītā grāmata "Saule. Mārtiņš. Daugava", kopā ar Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu klajā laists dziesmu cikls "Daugava" CD formātā, viņš piedalījies šogad jūlija sākumā notikušajos Dziesmu un deju svētkos, spēlējot pavadījumu koristu un klausītāju iemīļotajai dziesmai "Saule, Pērkons, Daugava", savukārt pašlaik par komponistu top dokumentālā filma, kuru veido režisors Arvīds Krievs, informē producents Jānis Kļaviņš.

"Koncertā līdztekus dzirdētiem un populāriem skaņdarbiem un dziesmām pavisam svaigā Mārča Auziņa aranžējumā skanēs jaunas vai maz dzirdētas Mārtiņa Brauna dziesmas ar Plūdoņa tekstiem dziedātāju Aijas Vītoliņas, Ievas Sutugovas, Daumanta Kalniņa, Ata Ieviņa, Laimas Miltiņas un Elīnas Čamperes, kā arī talantīgo mūziķu Kristapa Vanadziņa, Toma Poiša, Rūdolfa Dankfelda, Mārča Auziņa un, protams, paša komponista un jubilāra Mārtiņa Brauna sniegumā," saka J. Kļaviņš, piebilstot, ka koncertā skanēs pa skaņdarbam no Mārtiņa Brauna daiļrades visām desmitgadēm vienotā, mūsdienīgā stilistikā, ar vizuālajiem tēliem, kas atgādinās par komponista daudzveidīgo mūziku. "Huligāniski, bet ar eleganci!" viņš uzsver.

Kā norāda koncerta režisors Valdis Pavlovskis, šajā gandrīz pusgadsimtā, kura laikā Mārtiņš Brauns ir radījis visdažādāko stilu un žanru mūziku, viņa darbos nekad nav trūcis ne dramatisma, ne romantikas, bet "nedarbos" – humora un ironijas, tāpēc koncertam izvēlēts nosaukums "Darbi un nedarbi...". "Jo neviens nevar palikt vienaldzīgs, klausoties vai dziedot "Saule, Pērkons, Daugava", un nevar nepasmaidīt, dzirdot "Mammu, es gribu"," saka režisors, atgādinot, ka Mārtiņa Brauna mūzika skanējusi gan "Mikrofona" aptaujas noslēguma koncertos, gan Edgara Liepiņa koncertprogrammā "Tas, ko Zenta neatļāva", grupas "Sīpoli" neaizmirstamajos koncertos, gan arī teātra izrādēs "Alberts" un "Mauglis".

"Un kur nu vēl episkā "Saule, Pērkons, Daugava", kas Dziesmu svētkos allaž saviļņo koristu un klausītāju tūkstošus Mežaparka Lielajā estrādē! Tādēļ šodienas klausītājam un skatītājam, kuram, iespējams, nav šādu emociju, ir jāpiedāvā iespēja šo mūziku dzirdēt no jauna – mūsdienīgā un vēl nebijušā emocionālā interpretācijā," norāda V. Pavlovskis.

Savukārt pats komponists ir pārliecināts: "Profesionālis no amatnieka atšķiras tieši ar to, ka viņam interesē viss jaunais mūzikā, nevis tikai tas, ar ko viņš zaudējis nevainību. Nereti mani vienaudži klausās tikai rokenrolu vai roku, jo, viņu vārdiem runājot, mūzikā attīstība nenotiek. Bet attīstība notiek visu laiku!"

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.