Menu
 

"Ziemeļblāzmā" uzstāsies izcilais itāļu pianists Frančesko Atesti

  • Autors:  Apriņķis.lv
"Ziemeļblāzmā" uzstāsies izcilais itāļu pianists Frančesko Atesti Foto: www.facebook.com/attesti

28. oktobrī plkst. 16.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” skanēs Frančesko Atesti solokoncerts “Romantisma periods klaviermūzikā”. Šī būs pirmā reize, kad plašākai publikai būs dzirdams starptautisku atzinību guvušais itāļu pianists, kurš ir uzstājies ievērojamās koncertzālēs visā pasaulē un tiek atzīts par vienu no spožākajiem savas paaudzes romantisma laikmeta un 20. gadsimta sākuma mūzikas interpretētājiem.

Koncerta programmā iekļauti skaņdarbi no J. S. Baha, Dž. Rosīnī, Dž. B. Pesketi, F. Šūberta un F. Lista daiļrades. Koncerta otrajā daļā apmeklētājiem būs iespēja baudīt F. Šopēna skaņdarbus, kuros jūtama komponista poļu sakņu ietekme apvienojumā ar F. Atesti temperamentīgo, emocionālo izpildījumu. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt skaņdarbus, kas F. Šopēna un F. Šūberta daiļradē tiek vērtēti kā nozīmīgākie. Sacerot skaņdarbus, F. Šūberts eksperimentēja ar jaunu skaņu meklējumiem klavierēm, kompozīcijās izmantojot visu klaviatūru, informē kultūras pils “Ziemeļblāzma” pārstāve Anete Monta Volksone.

Vienmēr tiecoties pēc frāzēšanas un instrumenta skaņas pilnības, F. Atesti ir attīstījis unikālu un īpašu izteiksmi. Pirmo reizi Latvijā koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt J. S. Baha āriju (“Uvertīra Nr. 3”) un Dž. Rosīnī uvertīru no operas “Seviljas bārddzinis” itāļu pianista F. Atesti transkripcijā klavierēm.

F. Atesti regulāri uzstājas ievērojamās koncertzālēs un festivālos: Sanktpēterburgas filharmonijā, P. Čaikovska konservatorijā Maskavā, “Mozarteum” Zalcburgā, Esenes filharmonijā, Varšavas Starptautiskajā pianistu festivālā, Sarajevas Ziemas festivālā, Kembridžas Universitātē, Leičesteras Universitātē, Kolumbijas Universitātē Ņujorkā, Denveras Universitātē Kolorādo, Dž. Verdi konservatorijā Milānā un Dž. F. Kenedija centrā Vašingtonā, vēsta A. M. Volksone.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā un kultūras pils “Ziemeļblāzma” Informācijas centra kasē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.