Menu
 

Jūrmalas muzejā atklās jaunieguvumu izstādi "Muzeja lietu slepenā dzīve"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - visitjurmala.lv Ilustrācija - visitjurmala.lv

11.janvārī pl. 16.00 Jūrmalas muzejā tiks atklāta Jūrmalas muzeja jaunieguvumu izstāde "Muzeja lietu slepenā dzīve". Izstādes ekspozīcijā izmantotas fotogrāfijas un 2002.gada dokumentālās filmas "Kino gadsimts Latvijā. Aloizs Brenčs" fragmenti no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, kā arī fotogrāfijas no privātarhīviem.

Muzeja direktora vietniece pētniecības un krājuma darbā Inta Baumane pavēstīja, ka katru gadu Jūrmalas muzeja kolekcijas papildina vidēji 1200 priekšmeti. Krājumā tie nonāk gan muzeja darbinieku īpaši meklēti, gan saņemti no Jūrmalas iedzīvotājiem un muzeja apmeklētājiem. Pēdējo gadu laikā muzejs kļuvis bagātāks ar 5766 priekšmetiem. Vairums no tiem ir dāvinājumi un atsevišķi iepirkumi.

Izstādē "Muzeja lietu slepenā dzīve" ir eksponēta tikai neliela daļa no jaunieguvumiem. Pieņemot krājumā priekšmetu un piešķirot tam muzejisko vērtību, pēc īpašnieka vārdiem tiek pierakstīta leģenda, kas kļūst par pirmavotu. Ne vienmēr persona, kas nodod priekšmetu muzejam, pārzina tā izcelsmi, iepriekšējo piederību un pielietojumu. Lai atklātu muzeja priekšmetu neredzamo, slepeno dzīvi, nepieciešams veikt izpēti, kas mūs aizved pie cilvēkstāstiem. Tikai tad pilnībā atklājas priekšmetu kultūrvēsturiskā nozīme.

Izstādē ir apskatāmi vairāk nekā 100 priekšmeti, kurus papildina stāsti par lietām un cilvēkiem. Neviens no stāstiem nav pilnīgs un pabeigts, jo pētniecība turpinās, norāda I.Baumane: “Priekšmeta ceļš no īpašnieka līdz nonākšanai muzejā un eksponātam izstādē dažkārt ir ļoti sarežģīts un reizēm līdzinās detektīvam. Būsim pateicīgi muzeja apmeklētājiem par izstādes stāstu papildināšanu un jauniem stāstiem, kas bagātina Jūrmalas vēsturi.”

Izstāde "Muzeja lietu slepenā dzīve" Jūrmalas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) būs apskatāma no 11.janvāra līdz 23.aprīlim. Muzeja darba laiks: P.O. Slēgts, T.-Sv. 10.00 - 17.00.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.