Menu
 

Zināmi "Austras balvai" nominētie mūzikas ieraksti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Zināmi "Austras balvai" nominētie mūzikas ieraksti Publicitātes foto

Mūzikas apbalvojumam “Austras balva 2018” šogad nominēti desmit pašmāju albumi, tostarp grupu "Instrumenti", "Tautumeitas" un "The Sound Poets" mūzikas ieraksti. Šī gada balvu ieguvušais albums tiks paziņots īpašā ceremonijā 30. novembra vakarā.

2018. gada “Austras balvai” nominēts Artura Skuteļa un grupas "Tvērumi" albums "Nekad nekur", grupas "Domenique Dumont" albums "Miniatures De Auto Rhythm", Evijas Vēberes albums "Sirdsbūt", grupas "Instrumenti" albums "Atkala", Imanta Dakša ieraksts "Ass", grupas "Polifauna" albums "You Look Like A Lost Soul", grupas "Sigma" albums "Mitoloģijas", grupas "Spāre" albums "Masa", ansambļa "Tautumeitas" debijas albums, kā arī grupas "The Sound Poets" albums "Trīs", informē mūzikas portāla “Intro.lv” žurnālists un pasākuma organizatoru pārstāvis Normunds Vucāns.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad balvai kvalificējās visi latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu radīti albumi, kas izdoti no pagājušā gada 19. oktobra līdz šī gada 18. oktobrim. Desmit labākos no tiem žūrija ir iekļāvusi nominantu sarakstā, pēc tam no nominētajiem albumiem izvēloties vienu uzvarētāju. Austras balvas ieguvējs vai ieguvēji saņems balvu turpmākās darbības veicināšanai no biedrības "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA).

Komentējot balvu, biedrības vadītāja Liena Grīna atzīst: “Austras balva mums ir svarīgs atskaites punkts, kad vienkopus ieraugām Latvijas mūziķu gada laikā paveikto darbu rezultātus, prieks, ka LaIPA stipendija dod atspērienu un veicina Latvijas mūzikas un kultūras radošo izaugsmi.”

Turpinot pagājušajā gadā iesākto, arī šogad plānots balvas nominantu koncerts, ko tiešraidē pārraidīs "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv", “LSM.lv” un “Delfi.lv” – tas notiks 30. novembrī mūzikas namā “Daile” un noslēgsies ar balvu ieguvušā albuma paziņošanu, norāda N. Vucāns. Koncertu būs iespējams apmeklēt ikvienam mūzikas cienītājam. Tāpat visi nominētie mūziķi tiks aicināti uz intervijām “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv", kur raidījumā “Pilnīgs vakars” viņus intervēs Aleksis Vilciņš un Karmena Stepanova.

Tāpat šogad “Austras balvu” papildinās portāla “Delfi” organizētais auditorijas balsojums, kurā savu favorītu no nominētā desmitnieka varēs izvēlēties klausītāji. Jebkuram portāla lasītājam būs iespēja reizi dienā nobalsot par savu favorītu, un balsojuma uzvarētājam tiks pasniegta “Delfi” simpātiju balva, kas ļaus īstenot reklāmas kampaņu portālā 1000 eiro apmērā, vēsta organizatoru pārstāvis.

“Austras balvas” žūrijā arī šogad, līdzās tās dibinātājiem Laurim Anstrautam un Normundam Vucānam, darbojas Latvijas respektablākie mūzikas žurnālisti un vairāki mūzikas industrijas profesionāļi. To skaitā ir laikraksta “Diena” mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv" ētera personības Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, portāla “Tvnet” mūzikas žurnālists Jānis Žilde, “Radio 7” dibinātājs un dīdžejs Egons Reiters, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, “Radio Naba” ētera personība Atis Žagars, “Music Export Latvia” izpilddirektore Agnese Cimuška, portāla “Delfi” kultūras redaktore Nora Rieksta-Ķenģe, mūzikas žurnālists Klāss Vāvere, LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, portāla “Satori” redaktors Ilmārs Šlāpins, portāla “LSM” mūzikas žurnāliste Aiga Leitholde, kluba “Depo” vadītājs Guntis Vanags, kā arī mūziķis Edgars Žilde, kurš pārstāv pagājušā gada uzvarētājus – grupu “Satellites LV”.

Tāpat žūrijā atrodami arī mūzikas žurnālisti no kaimiņvalstīm – laikraksta “Lietuvos Rytas” mūzikas žurnālists Ramūnas Žilnis, Baltkrievijas mūzikas portāla “Experty.by” galvenais redaktors Dmitrijs Bezkorovainijs un Igaunijas sabiedriskās radiostacijas “Raadio 2” dīdžejs Eriks Morna.

“Austras balvu” organizē mūzikas portāla “Intro.lv” žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns sadarbībā ar "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv". To atbalsta "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” un portāls “Delfi”. “Austras balvas” jaunumiem var sekot tās mājaslapā austrasbalva.lv un sociālo tīklu "Facebook" un "Twitter" kontos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.