Menu
 

Pirms valsts svētkiem gaidāma "Nameja gredzena" televīzijas pirmizrāde

  • Autors:  Apriņķis.lv
Pirms valsts svētkiem gaidāma "Nameja gredzena" televīzijas pirmizrāde Publicitātes foto

Dienu pirms Latvijas simtās dzimšanas dienas – 17. novembrī – LTV būs iespēja noskatīties režisora Aigara Graubas grandiozo filmu “Nameja gredzens”, kuras pirmizrāde kinoteātros notika šā gada sākumā.

Filma stāsta par 13. gadsimta zemgaļu virsaiti Nameju un cīņu par simbolisko gredzenu, kas nes brīvības kodu. Kā informē LTV pārstāvji, pirms filmas pirmizrādes varēs noskatīties dokumentālo stāstu “Nameja gredzena aizkadrā” par filmas tapšanas aizkulisēm.

“Režisora Aigara Graubas filma neatstāj vienaldzīgu ne vienkāršu skatītāju, ne kinokritiķi. Tas ir stilizēts stāsts par 13. gadsimta Zemgali laikā, kad bagātās un varenās baltu pagānu zemes ir iekārojams mērķis arī Romai. Turklāt tieši Zemgale kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvests uz Zemgali nosūta savu bastardu Maksi. Viņš ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Pēc valdnieka Viestura nāves varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam,” atgādina LTV pārstāvji.

Filmā Nameja lomu atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, ļaundara Makša lomā iejūtas britu uzlecošā zvaigzne Džeimss Blūrs, bet galvenā sieviešu – Nameja līgavas Laugas – loma tika uzticēta lietuviešu aktrisei Aistei Diržūtei. Pārējās lomas atveido latviešu aktieri Ivo Martinsons, Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Egons Dombrovskis, Dainis Grūbe, Elīna Vāne, Anete Berķe, Ieva Aleksandrova-Eklone un daudzi citi.

Filma izvirzīta nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” divās nominācijās – Ivo Martinsona spēcīgais Valda tēlojums novērtēts ar nomināciju balvai par labāko otrā plāna aktiera spēli, bet Sandra Sila nominēta par labāko kostīmu mākslinieces darbu. Filmas skaņu celiņa autors ir komponists Rihards Zaļupe.

Dokumentālais stāsts “Nameja gredzena aizkadrā” būs skatāms 17. novembrī plkst. 21.25, bet plkst. 22.00 gaidāma filmas “Nameja gredzens” televīzijas pirmizrāde.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.