Menu
 

Gaismas uzvedumu "Saules mūžs" klātienē noskatījušies vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju

  • Autors:  Apriņķis.lv/LETA
Gaismas uzvedumu "Saules mūžs" klātienē noskatījušies vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju Foto: Aivars Liepiņš, Kaspars Teilans, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs

Latvijas valsts simtgadei veltīto gaismas uzvedumu “Saules mūžs” 18. novembra vakarā klātienē noskatījušies apmēram 110 000 iedzīvotāju, informē pasākuma organizatori.

Gaismas uzvedums aptvēra plašāku norises vietu nekā citus gadus – Daugavas akvatoriju, iesaistot Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Saules akmens ēkas, AB dambi, kā arī izgaismojot Rīgas panorāmu. Uzveduma norisi cilvēki vēroja abpus Daugavas, gan, kā ierasts, 11. novembra krastmalā, gan arī Pārdaugavā un uz tuvumā esošajiem tiltiem, stāsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.Uzvedums tika iekļauts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā un bija visplašākajai auditorijai pieejamais Latvijas valsts simtgades svinību notikums, jo to varēja noskatīties gan klātienē, gan pie televīzijas ekrāniem Latvijā un ārvalstīs.

Valsts simtgades jubilejai veltīto gaismas uzvedumu “Saules mūžs” – vizuāli muzikālu stāstu sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās rašanos līdz šodienai ar apliecinājumu Latvijas nākotnei – veidoja Latvijas mākslinieki, kas, līdzīgi kā citu mākslas nozaru pārstāvji, Latvijas simtgadē rādīja savu labāko profesionālo sniegumu gaismas uzvedumu scenogrāfijā, pirotehnikas un gaismas dizaina mākslā, norāda I. Vilde.Kā svētdien novēroja aģentūra LETA, visticamāk, vērienīgo priekšnesumu apmeklēja daudz vairāk cilvēku nekā svētku salūtus citus gadus, par ko liecināja fakts, ka lielās cilvēku plūsmas dēļ bija būtiski grūtāk piekļūt pasākuma norises vietai.

Šis tika solīts kā visu laiku vērienīgākais Latvijas proklamēšanas dienas šovs un izmaksāja 234 999 eiro jeb aptuveni desmit reizes vairāk nekā citus gadus, tomēr itin bieži no cilvēkiem bija dzirdama neizpratne, vai tiešām priekšnesums bijis desmitkārt labāks nekā citus gadus.

Uguņošanu pavadīja 18 minūtes garš vizuāli muzikāls stāsts sešās daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai. Uzveduma radīšanā piedalījies jaundarbu komponists Ēriks Ešenvalds, tā muzikālais vadītājs ir Kristaps Krievkalns, vizuālās koncepcijas dizainere – Austra Hauks, gaismu mākslinieks – Normunds Bļasāns, bet pirotehnikas un gaismas efektu dizainers – Kalvis Kalniņš.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.