Menu
 

Jūrmalā uzstāsies bungu un dūdu grupa "Auļi"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Jūrmalā uzstāsies bungu un dūdu grupa "Auļi" Publicitātes foto

Svētdien, 25. novembrī, plkst. 14.00 Dzintaru koncertzālē uz cikla “Brīvdienu mūzika” šāgada pēdējo koncertu aicina Latvijā un starptautiski atzītā bungu un dūdu grupa “Auļi”. Tā ir etnomūziķu apvienība, kas uz skatuves rada tik spēcīgu un pozitīvu enerģijas lādiņu, ka aizrauj katru klausītāju, iesaistot un aicinot līdzi auļojošos ritmos.

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” dibināta 2003. gadā, lai aktīvi koptu un attīstītu dūdu un bungu mūziku Latvijā. Grupā spēlē 10 mūziķi – deviņi puiši no Latvijas un viena meitene no Igaunijas: seši dūdinieki, kontrabasists un trīs bundzinieki, informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību vadītājs Mārtiņš Pučka.

Grupas izveides iecere bija apvienot dūdas ar sitaminstrumentiem, izkopjot šādu mūziku Latvijā. Praktisku liecību par bungu un dūdu spēles tradīcijām senatnē ir saglabājies samērā maz, tomēr šo instrumentu spēlēšana atsevišķi un kopā ir minēta latviešu folkloras materiālos diezgan bieži. “Auļi” ir plaši pazīstami arī ārvalstīs, taču savas radošās darbības pamatā nezaudē saikni ar latviešu tautas mūziku.

“Auļi” spēlē galvenokārt instrumentālu mūziku, un grupas repertuāru veido oriģinālkompozīcijas, latviešu danču un dūdu melodiju aranžējumi, citu Eiropas tautu melodijas, kā arī kompozīcijas sitaminstrumentiem. Tāpat grupa izpilda tautasdziesmu aranžējumus. “Auļu” mūzikā izpaužas dalībnieku jaunrade un mūsdienīgs skatījums uz tradicionālo kultūru, norāda koncertzāles pārstāvis.

Uzstāšanās reizēs var dzirdēt īpatnēju, tikai Latvijā fiksētu dūdu spēles tehniku – elkoņošanu –, kā arī dažādus sitaminstrumentus: vara bungas, pašu gatavotas celma bungas (vienas no tām ir lielākās Baltijā), gongus un citus.

Turpinot klausītāju iemīļoto demokrātisko koncertu ciklu “Brīvdienu mūzika”, Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols aicina klausītājus uz stundu ilgajiem koncertiem, kuros tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā “Maestro”. Publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols cikla “Brīvdienu mūzikas’’ koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi, vēsta M. Pučka.

Demokrātiskiem koncertiem arī demokrātiskas biļešu cenas – tikai 9 eiro un 50 centi. Savukārt Dzintaru koncertzāles restorānā “Maestro” ikvienam koncerta apmeklētājam koncerta dienā ir iespēja baudīt vēlās brīvdienu brokastis jeb branču.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.