Menu
 

Doma laukumā svinēs ziemas saulgriežus un vilks bluķi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Doma laukumā svinēs ziemas saulgriežus un vilks bluķi Foto: www.liveriga.com

Piektdien, 21. decembrī, plkst. 18.00 Doma laukumā notiks ziemas saulgriežu tradīcijās ieturēts pasākums. Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājus priecēs muzikālais priekšnesums “Ziemas svētki atbraukuši rakstītām kamanām”, kurā muzicēs Līvānu folkloras kopas “Ceiruļeits” dalībnieki, taču plkst. 18.40 tajā viesosies ķekatnieki, kuri turpinās vilkt bluķi cauri visai Vecrīgai.

Bluķa vilkšana pa Vecrīgas ielām sāksies Rātslaukumā un virzīsies pa Grēcinieku ielu, Audēju ielu, Vaļņu ielu, Kaļķu ielu, Līvu laukumu, Zirgu ielu, Doma laukumu, Jaunielu, Krāmu ielu, Jaunavu ielu un pēc tam atgriezīsies Rātslaukumā. Plkst. 19.00 svētki turpināsies ar bluķa dedzināšanu, folkloras kopu sveicieniem, dziesmām, dejām un rotaļām, informē SIA “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš” izpilddirektore Ingūna Vucena.

Folkloras kopu dalībnieki un svētku apmeklētāji šajos svētkos velk bluķus cauri visai vecpilsētai, lai saskaņā ar senlatviešu tradīcijām aizbaidītu ļaunos garus, veicinātu auglību un dotu svētību pilsētai un tās iedzīvotājiem. Pēc tam Rātslaukumā tos sadedzina ugunskurā, reizē ar to sadedzinot arī veco gadu, “ļauno dienu” – bēdas, likstas un nelaimes –, tā radot gaismas spēku nākamajam gadam. Dziedošajā un muzicējošajā gājienā Rīgā ik gadu iesaistās ne tikai folkloras kopu dalībnieki, bet arī pilsētas iedzīvotāji un viesi.

No 22. līdz 26. decembrim Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā turpināsies Ziemassvētku pasākumu programma – uz Doma laukuma skatuves uzstāsies bērnu ansambļi, folkloras kopas, kā arī dažādi kori, kuri papildinās skaisto Ziemassvētku laiku ar svinīgām un jautrām melodijām, vēsta I. Vucena. Pilna pasākuma kalendārs skatāms šeit.

Brīvdienās un svētku dienās tirdziņā varēs apciemot Ziemassvētku vecīti un satikt rūķus, kā arī doties izjādēs ar ponijiem. Visu tirdziņa laiku darbosies bērnu karuselis un aplokā dzīvos aitiņas un truši. Ikvienam būs iespēja iemēģināt roku piparkūku cepšanā un citās meistarklasēs.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa jaunumi pieejami mājaslapā www.vzt.lv, kā arī sociālajos tīklos: www.facebook.com/RigaChristmasMarket un www.instagram.com/ziemassvetku_tirdzins.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.