Menu
 

Noskaidrotas dziesmas, kuras cīnīsies par "Muzikālās bankas" vērtīgākās dziesmas titulu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Noskaidrotas dziesmas, kuras cīnīsies par "Muzikālās bankas" vērtīgākās dziesmas titulu Publicitātes foto

Pusnaktī beidzies “Muzikālās bankas 2018” pirmās kārtas balsojums, līdz ar to zināmas 15 fināla kompozīcijas, kuras turpina cīņu par gada vērtīgākās popa un roka dziesmas nosaukumu Latvijas Radio 2 aptaujā “Muzikālā banka 2018”. Otrās kārtas balsojums turpinās līdz 31. janvārim. Izvēlēties un nobalsot par savu gada vērtīgāko dziesmu iespējams aptaujas mājaslapā www.muzikalabanka.lv.

Apkopojot klausītāju balsojumu un žūrijas vērtējumu, “Muzikālās bankas” fināla balsojuma otrajā kārtā iekļuvusi “Double Faced Eels” izpildītā dziesma “Atspulgs”, Aijas Andrejevas “Blēņas”, “The Sound Poets” “Ceļš”,  “Astro’n’out” “Dejot trakāk”, Jauno Jāņu orķestra “Ieviņa”, Martas “Manās rokās visi ziedi novīst”, Markus Rivas “Nevaru tā”,  “Prāta vētras” “Ogles”, “Very Cool People”, Edavārdu, anša un Kristīnes Prauliņas izpildītā “Pa apli”, “Bermudu divstūra” “Roku okeāns”, “Triana Park” “Rozā brille”,  “Tautumeitu” “Sadziedami”, Dona un Ozola “Salauzta sirds”, Ivo Fomina “Vēlreiz un vēlreiz”, kā arī Intara Busuļa “Viegli”, informē Latvijas Radio Komunikācijas daļas vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Zomerovska.

“Redzot 15 fināldziesmas, varam būt pārliecināti, ka finālšovs būs krāsains un interesants, te būs sastopami gan jauni un daudzsološi mūziķi, gan mākslinieki, kurus varam saukt par “Muzikālās bankas” veterāniem un kuri jau gadu no gada bauda Latvijas Radio 2 klausītāju  atzinību. Visas fināla dziesmas savā veidā ir uzvarētājas, jo gada laikā ir saņēmušas klausītāju vislielāko mīlestību un atbalstu. Tā nav tikai sacensība par gada vērtīgāko dziemu, bet satikšanās ar labu mūziku, kas sniedz baudu gan māksliniekiem, gan klausītājiem gada garumā un īpašas emocijas noslēguma pasākumā,” stāsta Latvijas Radio 2 raidījuma “Muzikālā banka” vadītāja Baiba Palkavniece.

Balsojums turpinās, un līdz 31. janvārim klausītāji aizvien ir aicināti nobalsot par sev mīļāko dziesmu, lai noteiktu vietu secību, kādā sarindosies gada labākās dziesmas, norāda I. Zomerovska. Visas šīs dziemas būs dzirdamas arī 9. februāra finālšovā. Biļetes uz noslēguma ceremoniju ir pilnībā izpārdotas, tāpēc organizatori aicina interesentus nākt uz šova ģenerālmēģinājumu plkst. 14.00, kas, līdzīgi kā teātru pieņemšanas izrādes, būs identiks noslēguma ceremonijai ar visu mākslinieku dalību. Vienīgā atšķirība – ģenerālmēģinājumā, saglabājot intrigu vakara fināla šovam, netiks paziņota gada vērtīgākā dziesma un vietu secība. Biļetes uz šova ģenerālmēģinājumu pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās par demokrātisku cenu – 5 EUR.

Fināla balsojuma rezultātus proporcionāli 50:50 noteiks klausītāju balsojuma un ekspertu vērtējuma kopsumma. Kopā ar klausītājiem arī šogad dziesmas vērtē profesionāla un neatkarīga “Muzikālās bankas” ekspertu padome, kurā piedalās komponists Zigmars Liepiņš, etnomuzikologs un komponists Valdis Muktupāvels, ģitārists, komponists, aranžētājs Mārcis Auziņš, mūziķis, kordiriģents Jānis Ozols, diriģents un Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags, mūziķis Aigars Grauba, Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele un Jānis Apeinis, dziedātāja Aija Vītoliņa un  mūzikas apskatnieks un mūziķis Jānis Žilde.

“Muzikālās bankas 2018” finālšovs notiks 9. februārī plkst 19.00 Daugavpils Olimpiskajā centrā, kad arī tik noskaidrota gada vērtīgākā dziesma. Tiešraidē finālšovu varēs dzirdēt LR2 un redzēt LTV1 kanālā. Visi aptaujas “Muzikālā banka 2018” finālisti saņems mākslinieka Armanda Jēkabsona darinātās piemiņas veltes, vēsta I. Zomerovska.

“Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 radiošovs, kurā jau 18 gadus ar klausītāju balsojumu tiek noteiktas vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā “Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās plkst. 14.05 un sestdienās no plkst. 12.10. Ar klausītāju balsojumu tīmekļa vietnē www.muzikalabanka.lv tiek noskaidrotas nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Lielais fināla balsojums, kurā piedalās katra mēneša aptaujas populārākās dziesmas, sākās 2019. gada 3. janvārī un ilgs līdz 31. janvārim.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.