Menu
 

Latviju starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas koris'' pārstāvēs Babītes novada koris “Maska''

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - facebook.com/korismaska Foto - facebook.com/korismaska

Žūrija lēmusi, ka Latviju starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas koris'' pārstāvēs Babītes novada jauktais koris “Maska”, kas pērn ieguva 1. vietu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koru konkursa finālā jeb “Dziesmu karos”. Konkurss notiks augustā Zviedrijas pilsētā Gēteborgā.

Februārī Latvijas Televīzija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru bija izsludinājusi atlasi koriem dalībai “koru Eirovīzijā”. Atlasei Jāņa Ozola vadītais koris pieteicās, iesniedzot sagatavotu priekšnesumu kormeistares Lauras Jēkabsones radītajam skaņdarbam “Pērkoņtēvs”. Koru pieteikumus izvērtēja žūrija – diriģents Kaspars Ādamsons, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, diriģents Mārtiņš Klišāns, Latvijas Nacionālā kultūras centra Koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss un meiteņu kora “Spīgo'' diriģente Līga Celma-Kursiete.

Ieva Rozentāle norādījusi, ka kora piedāvājums “ir iespaidīgs ne vien muzikāli, bet arī vizuāli”. Koris parūpējies ne vien par muzikālo kvalitāti, bet arī horeogrāfiju: “Īpašais savienojums – augstvērtīgs muzikālais priekšnesums un pārliecinoša vizualitāte ir atslēga uz panākumiem koru Eirovīzijā.”

To, ka kora priekšnesums ir “veiksmīgs un atbilstošs koru Eirovīzijas konkursa formātam”, atzina arī Kaspars Ādamsons: “Tajā jūtu mitoloģisku spēku, kas izriet no dabas skaņām un latviešu tautas dziesmas, pakāpeniski augot un kulminējot varenā Pērkona dārdā. Kustības un to sinhronais izpildījums piešķir priekšnesumam rituālisku noslēpumainību, savukārt tautiskā dziedāšanas maniere ļauj klausītajam novērtēt latvisko tradīciju spēku mūzikā.”

Zviedrijā 11 koriem būs jāsacenšas divās atlases kārtās, un trīs labākie dziedās konkursa “Eirovīzijas koris'' finālā, cīnoties par uzvarētāja godu. Pirmais koru Eirovīzijas konkurss notika 2017. gada vasarā Rīgā, un pirmo titulu ieguva sieviešu koris “Carmen Manet'' no Slovēnijas. Latviju pirmajā koru Eirovīzijā pārstāvēja meiteņu koris “Spīgo''.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.