Menu
 

Filma "Tēvs Nakts" iekļauta Maskavas kinofestivāla galvenā konkursa skatē

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Režisora Dāvja Sīmaņa Simtgades filma “Tēvs Nakts” (“The Mover”) starptautisko pirmizrādi piedzīvos galvenā konkursa skatē Maskavas 41. Starptautiskajā kinofestivālā, kas norisināsies no 18. aprīļa līdz 25. aprīlim. Pirms trim gadiem Dāvis Sīmanis ar debijas spēlfilmu “Pelnu sanatorija” jau piedalījās Maskavas Starptautiskajā kinofestivālā.

Galvenajai konkursa skatei atlasītas 13 pilnmetrāžas spēlfilmas no Francijas, Irānas, Somijas, Itālijas, Turcijas, Kazahstānas, Krievijas, Ķīnas, Japānas un arī Latvijas. Galvenā konkursa žūriju vada Latvijā kopš kinoforuma “Arsenāls” laikiem labi pazīstamais korejiešu režisors Kims Kiduks, informēja Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

“Esmu gandarīts, ka filma “Tēvs Nakts” nonāks pie skatītājiem ārpus Latvijas. Pirmizrāde Maskavas kinofestivālā un arī turpmākā filmas izrādīšana festivālos man ir svarīga ne tikai starptautiska novērtējuma dēļ, bet arī kā iespēja izplatīt to humānistisko vēstījumu, ko ietver stāsts par Žani un Johannu Lipkēm. Filma vēršas pret antisemītismu un citām tolerances trūkuma izpausmēm, kas viltus ziņu un neokonservatīvā autoritārisma laikmetā paliek arvien biežākas. Tā kalpo par atgādinājumu vēstures katastrofai, ko var radīt sabiedrības tumsonīgie priekšstati,” saka filmas režisors Dāvis Sīmanis.

Maskavas Starptautiskais kinofestivāls ir viens no vecākajiem pasaulē, tas pirmoreiz sarīkots 1935. gadā, kad žūrija strādāja Sergeja Eizenšteina vadībā, tomēr regularitāti festivāls iedibinājis tikai kopš 60. gadu sākuma un 1999. gadā kļuva par ikgadēju pasākumu. Šogad šis A klases festivāls notiek 41. reizi.

Filmas producents Gints Grūbe pavēstīja, ka dalība festivāla konkursā ļaus sākt filmas “Tēvs Nakts” starptautisko apriti – jau maijā filmu demonstrēs Kannu festivāla tirgus skatē, kas būs iespēja sasniegt plašu starptautisko izplatītāju loku Eiropas lielākajā filmu tirgū, bet filmas tālākais ceļš maijā un jūnijā jau apstiprināts ar pirmizrādēm vairākos nozīmīgos Eiropas, Ziemeļamerikas un Austrālijas  festivālos.

Spēlfilma “Tēvs Nakts”, kas stāsta par leģendāro rīdzinieku Žani Lipki, 2018. gadā Nacionālās Kino balvas ietvaros filma saņēma četrus Lielos Kristapus – par labāko režiju (Dāvis Sīmanis), labāko operatora darbu (Andrejs Rudzāts), labāko filmas mākslinieces darbu (Kristīne Jurjāne), labāko aktrises darbu otrā plāna lomā (Ilze Blauberga). Filmu Latvijā apmeklējuši jau vairāk nekā 45 000 skatītāju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.