Menu
 

Nacionālajā teātrī top dokumentāls mūzikls par grupu "Jumprava"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Kristaps Kalns, teatris.lv Foto - Kristaps Kalns, teatris.lv

Latvijas Nacionālajā teātrī top Jāņa Baloža dokumentāls mūzikls “Zem diviem karogiem” Valtera Sīļa režijā. Pirmizrāde paredzēta 9. maijā. Tas ir stāsts ne tikai par grupu “Jumprava”, bet arī par divu iekārtu, divu sociālpolitisko sistēmu nomaiņu 20. gadsimta 80. gadu beigās.

Ir paaudze, kas atpazīst grupas "Jumprava" dziesmu ar šādu nosaukumu, un stāsts tik tiešām ir saistīts galvenokārt ar "Jumpravu" – gan visiem četriem puišiem, gan daudzu dziesmu vārdu autoru Ritvaru Dižkaču. Kā, pareizajā laikā satiekoties pareizajiem cilvēkiem, piedzimst jauns virziens mākslā un cik viegli vai grūti ir šķirties, kad atrodies viļņa virspusē?

“Visi šīs izrādes aktieri dzimuši pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Un man bija vēlme tieši kopā ar viņiem doties ceļojumā nesenā pagātnē, lai runātu par viņu vienaudžiem laikā, ko skar šī izrāde,” paudis izrādes režisors Valters Sīlis.

“Ko vēlējās pateikt un paveikt tā laika mākslinieki, kas mums ir atšķirīgs un kur mēs varam atrast kopīgo. Šī izrāde ir par jaunu mākslinieku meklējumiem atrast savu unikālu ceļu. Un kopā mēs veidojam dokumentālu izrādi par mūziku, kas pilnīgi noteikti ir kaut kas jauns mums, izrādes radošai grupai.”

Lomās: Madara Bore, Ilva Centere, Agnese Cīrule, Kaspars Aniņš, Romāns Bargais, Raimonds Celms, Igors Šelegovskis, Artis Drozdovs, Kārlis Reijers. Izrādes muzikālo noformējumu veidojis “Jumpravas” dalībnieks Aigars Grāvers.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.