Menu
 

LeNeSOns aicina mazos mūzikas cienītājus uz pēdējo tikšanos pirms vasaras brīvlaika

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Sestdien, 27. aprīlī, Lielajā ģildē ar koncertu “LeNeSOns un Britena “Muzikālie vakari”” noslēgsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) bērniem veltītā koncertcikla “LeNeSOns” 11. sezona. Šajā ģimenēm ar bērniem domātajā koncertciklā jaunākie klasiskās mūzikas klausītāji var iepazīties ar simfonisko mūziku, kas rakstīta vai piemērota tieši bērniem, uzzināt par dažādiem orķestra mūzikas instrumentiem un piedalīties radošās darbnīcās.

Koncertcikls paredzēts bērniem no 5 līdz 11 gadu vecumam, atgādina cikla organizētāji. Koncertizrādes ar LeNeSOna piedalīšanos tiek iestudētas un izrādītas gan latviešu, gan krievu valodā. Šīs sezonas pēdējā koncertā LNSO atskaņos angļu komponista Bendžamina Britena ciklu “Muzikālie vakari” un populāro “Vienkāršo simfoniju”.

Kā jau ierasts, mūziku papildinās mākslinieces Viviannas Marijas Staņislavskas dzīvās ilustrācijas, kas dzims līdztekus mūziķu performancei. Klausoties konkrēto mūziku, māksliniece to nekavējoties ilustrēs gleznojumā, kas projicēts virs skatuves. Koncerta laikā aktieri Valdis Vanags, Aleksejs Geiko un Sanita Paula vedīs mūs ceļojumā uz Angliju, iepazīstinās klausītājus ar simfonijas žanru un ielīksmos ar jokiem.

Uz skatuves kāps arī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris. Scenārija autore – Latvijas Dizaina gadabalvas 2019 ieguvēja, reklāmiste, režisore un spožu ideju autore Una Rozenbauma, diriģents – JVLMA profesors Andris Vecumnieks.

Koncerta starpbrīdī bērniem būs iespēja iepazīties ar vienu no orķestra spilgtākajiem pūšaminstrumentiem – trompeti. Tā kā šis ir sezonas noslēdzošais koncerts, klausītājiem tiks pasniegti diplomi par uzcītīgu klausīšanos un noslēgumā būs iespējama fotografēšanās ar iemīļoto tēlu LeNeSOnu.

27.aprīlī mākslinieki ar Bendžamina Britena mūzikas koncertu uzstāsies divreiz – pl. 11.00 krievu valodā ar Alekseju Geiko un pl. 14.00 latviešu valodā, piedaloties Valdim Vanagam. Biļetes iespējams iegādāties Lielās ģildes kasēs un “Biļešu paradīzē”. Atbalstot daudzbērnu ģimenes, piedāvājam 30% atlaidi 3+ Goda ģimenes karšu īpašniekiem. Koncerta laikā būs atvērta grāmatu tirdzniecības vieta – izdevniecība “Liels un mazs” piedāvās grāmatas bērniem un sērijas “Bikibuks” izdevumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.