Menu
 

Apvienība "ZeMe" piesaka pirmo albumu un koncertu ar singlu "Visuma vizošā tumsa"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Apvienība “ZeMe” -  koklētāja Laima Jansone un DJ un elektroniskās mūzikas pārstāvis Monsta (Uldis Cīrulis) – ar singlu “Visuma vizošā tumsa” piesaka savu pirmo albumu “Visuma vizošā tumsa”, kas tiks prezentēts jau 16. maijā. Savukārt 20. septembrī skaņdarbi no jaunā albuma būs dzirdami koncertā “Visuma vizošā tumsa” mūzikas namā “Daile”.

Abu mākslinieku ceļi krustojās 2015. gadā, kad viņi kopā uzstājās koncertprogrammā “Zeme”, pēc tās izveidojot apvienību ar nosaukumu “ZeMe”. Par jauno singlu Laima Jansone saka: “Visumā nekad nav īstas tumsas. Tas viegli atstaro zvaigžņu radīto gaismu. Saule savā spožumā silda ZeMi – mūsu mājas.”

Skaņdarbs “Visuma vizošā tumsa” stāsta par pārpasaulīgo un pasaulīgo, kā latviešu tradicionālais instruments kokle mijiedarbojas ar elektroniskās pasaules ritmiem, spēlējot gaismas un ēnas spēles, kas atstarojas visumā tāpat kā mēs. Savukārt Monsta atklāj dziesmas dzimšanas svētku nianses: ““Visuma vizošā tumsa” tapa improvizācijas rezultātā, kad studijā ar Laimu “džemojām”. Laika gaitā mēs pieķērāmies vienai idejai, kura patika mums abiem, līdz tā ieskanējās kā skaņdarbs, kurā atbalsojas visums. Sapratām, jā, ir. Tajā ir dzirdama kokle gan ar efektiem, gan bez un arī daudz un dažādi efekti ar sintezatoru un no elektroniskās puses, kā arī saklausāmi scratch elementi, kuri albumā gan nebūs piesātināti.” Jāpiebilst, ka “ZeMe” savas darbības laikā ir koncertējusi Japānā, Arābu Emirātos, Itālijā, Somijā, Kazahstānā un citur.

Savukārt 20. septembra koncertā skanēs darbi no albuma “Visuma vizošā tumsa”, kas ir kā saikne starp divām pasaulēm – starp mūsdienīgo un tradicionālo, starp mieru un trakulību, starp trauslo un nesatricināmo, starp nopietnību un rotaļīgumu, ko sniedz gan elektriskās, gan akustiskās kokles, kā arī elektronikas skaņas, kas tiks filigrāni veidotas no dažādu sadzīves priekšmetu skaņām. To visu papildinās mūziķu drauga Toma Poiša kontrabasa solo. Koncertā piedalīsies arī dejotāji, izdejojot dabas ritmus un sirdspukstus, un scenogrāfija katram skatītājam atklās Visuma vizošās tumsas un gaismas spēles.

Jauno singlu var noklausīsies šeit. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.