Menu
 

Rihards Zaļupe un Raimonds Petrauskis aicina uz filmu mūzikas vakaru

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

23.maijā mūzikas namā “Daile” komponists un sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe kopā ar ilggadīgo domubiedru un kolēģi – taustiņinstrumentālistu Raimondu Petrauski – muzicēs kino mūzikas noskaņās. Koncertā izskanēs īpaši šim vakaram aranžētā Riharda Zaļupes oriģinālmūzika no filmām “Nameja gredzens” un “1906”.

“Vēlējos pagarināt šīs mūzikas dzīvi un ceļu pie klausītāja. Tā būs unikāla iespēja saklausīt abas filmas. Proti, ar Raimondu tā kā spēlēsimies ar jau ierakstītu materiālu. Saspēlēsimies ar ierakstītām balsīm un instrumentiem. Daļa no procesa būs improvizācija, bet daļa jau atpazīstams materiāls no abām filmām. Gribam ievilināt visus filmu mūzikas pasaulē un dot iespēju sajust to caur skaņu, gaismu un klātesamību,” par koncerta ideju saka Rihards Zaļupe.

Koncerta pirmajā daļā izskanēs mūzika no režisora Gata Šmita veidotās simtgades filmas “1906”. Neskatoties uz spraigajiem notikumiem filmas sižetā, skaņu celiņu caurstrāvo minimālisms, kuru klausītāji maija beigu koncertā sadzirdēs marimbas, sitaminstrumentu, taustiņinstrumentu un elektronikas izpildījumā. Šo performanci varētu dēvēt par elektroakustisku skaņas piedzīvojumu.

Savukārt koncerta otrā daļa veltīta režisora Aigara Graubas filmai “Nameja gredzens”. Šo grandiozo filmu kopš tās pirmizrādes 2018.gada janvārī noskatījušies vairāki simti tūkstoši skatītāju Latvijā, Eiropā un citur pasaulē. Filmas skaņu celiņa albums “The Pagan King” ieguvis Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons 2019” kategorijā “Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”. Mūziķi šajā koncerta daļā apvienos tradicionālo Holivudas filmu skanējumu ar latviešu tautas mūzikas tēmām un elementiem.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.