Menu
 

Foto: Latvijā tapusī filma "Oļegs" gūst starptautisku atzinību Kannu kinofestivālā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

17.maijā starptautisko pirmizrādi prestižajā Kannu kinofestivālā piedzīvoja latviešu režisora Jura Kursieša un studijas “Tasse Film” pilnmetrāžas spēlfilma “Oļegs”. Skaudrais, uz patiesiem notikumiem balstītais stāsts par kāda austrumeiropieša labākas dzīves meklējumiem Beļģijā radīja neviltotu interesi festivāla apmeklētājos, liekot stāvēt garās rindās pēc biļetēm un pulcējot pilnu zāli apmeklētāju – teju 900 skatītāju, kas filmu uzņēma ar skaļām ovācijām.

Līdzās Rolanda Kalniņa filmai “Četri balti krekli”, kas festivālā bija skatāma pagājušogad, šī ir otrā pilnmetrāžas spēlfilma pēdējo divdesmit gadu Latvijas kino vēsturē, kas iekļauta kādā no Kannu programmām. Latvijā tapušo filmu atzinīgi novērtēja ne tikai Kannu kinofestivāla žūrija, bet arī filmas pirmizrādes apmeklētāji, kuri slavēja gan stāsta autentiskumu un reālistisko noskaņu, gan režiju un aktieru sniegumu.

“Filmā ir ļoti daudz iespēju identificēt sevi no dažādiem aspektiem – vai tu esi latvietis, vai krievvalodīgais, vai tu nāc no Briseles, vai esi polis. Tur ir ļoti daudz, kam var līdzi just. Un emocionālais stāsts ir ļoti spēcīgs un absolūti universāls. Fakts vien, ka filma ir nonākusi Kannās, kino industrijas aprindu skatījumā ir filmas kvalitātes zīmogs,” stāsta filmas producente Alise Ģelze.

Latvijā tapusī filma un tajā attēlotais stāsts patiesi sajūsmināja kinofestivāla apmeklētājus, ko apliecināja neskaitāmie jautājumi filmas noslēgumā, kad uz skatuves tika aicināts gan režisors, gan radošā komanda.

Līdzās filmas režisoram Jurim Kursietim uz Kannām bija devušās arī producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze no “Tasse Films”, filmas māksliniece Laura Dišlere, izpildproducente Madara Kalniņa, scenārija autore Līga Celma-Kursiete, operators Bogumils Marcins Godfrejovs, kā arī galvenās lomas atveidotājs, lietuviešu aktieris Valentīns Novopoļskis, Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa, kas filmā atveido galvenā varoņa draudzeni, un otrā plāna lomu izpildītāji – poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks, Anna Pročņiaka un Ādams Šiškovskis.

Kannu kinofestivāla programma “Directors’ Fortnight”, kurā tika prezentēta Kursieša filma “Oļegs”, ir neatkarīga Kannu kinofestivāla sadaļa, kas dibināta 1969. gadā. Tajā starptautiska žūrija ik gadu izvērtē filmas, īpaši izceļot un novērtējot izteiksmes brīvību un drosmīgas stāstu izvēles. Šogad labāko filmu kategorijā kopā ar pilnmetrāžas spēlfilmu “Oļegs” startēja arī pasaulē pazīstamā režisora Roberta Egersa filma “Bāka”, kur galvenās lomas atveido tādi aktieri kā Vilems Defo un Roberts Patinsons.

Filma “Oļegs” ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums.  Radošajā komandā Latviju pārstāv pašmāju producentu komanda “Tasse Film”, kas kopš dibināšanas 2011. gadā producējusi daudzas starptautiski atzītas un apbalvotas filmas, tostarp “Es esmu šeit”, “Paradīze 89” un “Ar putām uz lūpām”. Savukārt filmas māksliniece ir Laura Dišlere, kas tikko Grieķijā nominēta kā labākā filmas māksliniece par darbu kinolentē “Klusa upe”.

Filmas “Oļegs” pirmizrāde Latvijā notiks 4. oktobrī.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.