Menu
 

Filma "Tēvs Nakts" piedzīvos Vācijas pirmizrādi Minhenes Starptautiskajā filmu festivālā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes attēls Publicitātes attēls

27. jūnijā Vācijā sāksies ikgadējais Minhenes Starptautiskais filmu festivāls, kur savu Vācijas pirmizrādi piedzīvos režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma "Tēvs Nakts".

Filmu "Tēvs Nakts" ("The Mover") Minhenes festivālā varēs noskatīties 30. jūnijā, 5. un 7. jūlijā, kā arī festivāla apmeklētājiem būs iespēja tikties ar filmas režisoru Dāvi Sīmani. Filma tiks demonstrēta festivāla sadaļā "International Independents", kas piedāvā jaunu režisoru autorkino darbus no visas pasaules, kuri kvalitātē pārspēj vidusmēra kino piedāvājumu, informē filmas pārstāve Marta Lagzdiņa.

Minhenes Starptautiskais filmu festivāls ir lielākais vasaras kino notikums Vācijā, un pēc nozīmīguma tas ir otrais svarīgākais Vācijas kinofestivāls pēc Berlīnes kinofestivāla. Festivāls izveidots 1983. gadā. Visas festivālā iekļautās 200 filmas ir pasaules, Eiropas vai Vācijas pirmizrādes. Katru gadu festivālu apmeklē ap 80 000 kino cienītāju un 2500 kino profesionāļu.

Filma "Tēvs Nakts" pēc starptautiskās pirmizrādes Maskavas starptautiskajā festivālā ir demonstrēta festivālos ASV (Vašingtonas Ebreju filmu festivālā), Kanādā (Toronto Starptautiskajā ebreju filmu festivālā), Dānijā un Ķīnā (Šanhajas Starptautiskajā filmu festivālā) un apstiprināta dalībai festivālos Austrālijā, Lielbritānijā, Polijā, Kanādā un ASV, vēsta M. Lagzdiņa.

Spēlfilma "Tēvs Nakts" ir vēsturiskos notikumos, atmiņās un liecībās balstīts stāsts par leģendāro rīdzinieku Žani Lipki, kurš kopā ar ģimeni Otrā pasaules kara laikā savā mājā Ķīpsalā izglāba vairāk nekā 50 ebrejus. Žani un Johannu Lipki filmā atveido aktieri Artūrs Skrastiņš un Ilze Blauberga. Filma uzņemta studijā "Mistrus Media" un tapusi Nacionālā kino centra programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros.

2018. gadā Nacionālās kino balvas ietvaros filma saņēma četras "Lielā Kristapa" balvas: par labāko režiju, labāko operatora darbu, labāko filmas mākslinieku un labāko aktrises darbu otrā plāna lomā. Filmu Latvijā noskatījušies jau vairāk nekā 45 000 skatītāju, atgādina M. Lagzdiņa.

Ceturtdien, 4. jūlijā, gaidāma filmas "Tēvs Nakts" pirmizrāde Latvijas Televīzijā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.