Menu
 

Banka "Citadele" piešķīrusi 200 000 eiro digitālo tehnoloģiju projektiem Bulduru Dārzkopības vidusskolā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Lai ainavu dārzniecībā ieviestu digitālās tehnoloģijas, veiktu zinātniskos pētījumus un paaugstinātu audzēkņu konkurētspēju, Bulduru Dārzkopības vidusskola ar bankas "Citadele" finansējumu ierīko pirmo viedo dārzu Latvijā un izstrādā jaunu starptautiskas sadarbības tālmācības programmu. Abu projektu īstenošanā izmantota bankas "Citadele" izsniegtā kredītlīnija 200 tūkstošu eiro apmērā un valsts attīstības finanšu institūcijas "Altum" galvojums, informēja bankā.

Viedais dārzs ir unikāls projekts ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā, un pie tā strādā Bulduru Dārzkopības vidusskola kopā ar labākajiem nozares speciālistiem un zinātniekiem. Projekta mērķis ir izstrādāt un praktiski ieviest robotizētu, autonomu platformu, kas nodrošinās augu monitoringu un kopšanu, kā arī ražošanas procesu automatizāciju un digitalizāciju.

Dārzā ir izveidots laikmetīgs celiņu tīkls, iestādītas vairāk nekā 250 augu šķirnes, izkārtojot un grupējot tās pēc prasībām, lai būtu iespējami zinātniski pētījumi. Dārzu var aplaistīt, nospiežot vienu podziņu mobilajā telefonā. Viedā dārza tehnoloģija ir saslēgta ar lidostas meteoroloģisko staciju, un pēc nepieciešamības ieslēdzas dārza laistīšana. Savukārt ziemas periodā norit intensīvs darbs pie robota izstrādes, lai jau pavasarī tas varētu uzsākt darbu dārzā. Tā uzdevums būs pārvietoties starp stādījumiem un ievākt informāciju par augu, tā identificējot pārmaiņas augu attīstībā, slimību un kaitēkļu parādīšanos vēl pirms cilvēka acs ir pamanījusi bojājumus.

Otrs projekts ir jauna mācību programma “Become more competitive!” jeb kļūsti konkurētspējīgāks ainavu dārzniecībā. Bulduru Dārzkopības vidusskola sadarbībā ar Rapina Dārzkopības vidusskolu no Igaunijas izstrādā un ievieš arī jaunu tālmācības programmu, lai veicinātu nozares un profesionālās izglītības konkurētspēju, attīstību un sadarbību Centrālā Baltijas jūras reģiona valstīs. 2020. – 2022. gadu ietvaros tiks īstenotas virkne aktivitāšu, sadarbībā ar nozares profesionāļiem un uzņēmējiem Zviedrijā, Somijā, Igaunijā un Latvijā.

Izpētot nozares vajadzības, izglītības piedāvājumu, kompetenču izvērtējumu, tiks harmonizēts mācību moduļu saturs, izstrādāti e-vides mācību materiāli, kā arī programmas īstenošanai iegādāts kokapstrādes speciālais aprīkojums, iekārtotas darbnīcas u. tml. Abas vidusskolas organizēs kopīgas apmācības un meistarklases.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.