Menu
 

Zvejniekciema vidusskolas klases – starp sportiskākajām Latvijā Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Piekto klašu grupā Zvejniekciema vidusskolas 5.klases skolēnu izcīnīja pirmo vietu. Foto - Zvejniekciema vidusskola un LOK Piekto klašu grupā Zvejniekciema vidusskolas 5.klases skolēnu izcīnīja pirmo vietu. Foto - Zvejniekciema vidusskola un LOK

Ar finālsacensībām “Zemgales Olimpiskajā centrā” Jelgavā noslēgušās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā projekta “Sporto visa klase” piektā sezona. Visa šī mācību gada garumā 330 2.–6.klases no visas Latvijas sportoja piecas reizes nedēļā, bet piecas labākās no katra reģiona četrās vecuma grupās tikās projekta finālsacensībās (2.klases finālsacensībās nepiedalās).

Lai noskaidrotu klases, kuras finālsacensībās pārstāvēs savas izglītības iestādes, projekta gaitā dalībniekiem reģiona ietvaros bija jāpārvar divas atlases kārtas. Pirmajā kārtā dalībnieki sacentās stafetēs, veica labo darbu ar moto “Visi kopā mēs to varam”, kā arī tika vērtētas skolēnu sekmes. Pirmās kārtas grupu uzvarētājiem bija jācīnās otrajā kārtā, kurā dalībniekiem bija jāaizvada tautas bumbas sacensības un vispārējās fiziskās sagatavotības testi.

Savukārt finālsacensību dalībniekiem bija jāpierāda sevi gan vairākās stafešu sacensībās un citās sportiskās aktivitātēs, gan zināšanu konkursā par olimpisko kustību, gan arī aktīvi jāatbalsta savi pedagogi, kuriem bija nozīmīga loma uzvaras kaldināšanā. Tāpat visas dienas garumā sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar policijas ekipējumu, inventāru un autotransportu.

Divās vecuma grupās finālsacensībās Rīgas reģionu pārstāvēja Zvejniekciema vidusskolas audzēkņi – un abas klases kļuva par laureātēm. Piekto klašu grupā Zvejniekciema vidusskolas 5.klases skolēnu izcīnīja pirmo vietu, bet trešo klašu grupā 3.b klase ieņēma otro vietu aiz Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klases. Jelgavnieku skolas biedri no 4.c klases uzvarēja ceturto klašu grupā, bet sesto klašu grupā labākie izrādījās sākumskolas “Taurenītis” 6.klase.

“Šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojums daudziem skolēniem visa mācību gada garumā, tādēļ vēlos pateikties visiem dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā. Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo projekts “Sporto visa klase” ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm”, izsakās projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

“Raugoties finālsacensības, nevienu brīdi mūs nepameta sajūta, ka sekojam līdzi lielām sporta sacensībām, kas aizrauj to dalībniekus un skatītājus. Paldies visiem dalībniekiem un tiekamies projekta sestajā sezonā.”

LOK informē, ka projekts “Sporto visa klase” turpināsies arī 2019./2020.mācību gadā, kurā bez projektā jau iesaistītajiem dalībniekiem, sportot piecas reizes nedēļā uzsāks bērni no 2. un 3.klasēm visā Latvijā. Programma paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības programmas ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programmas mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2.–6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.