Menu
 

Avārijā iesaistītā SUB busiņa vadītājs regulāri apmeklējis ekstrēmas autovadīšanas kursus Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Avārijā iesaistītā SUB busiņa vadītājs regulāri apmeklējis ekstrēmas autovadīšanas kursus Delfi aculiecinieks

Uz Siguldas šosejas smagā satiksmes negadījumā iesaistītā Valsts policijas (VP) Speciālo uzdevumu bataljona (SUB) mikroautobusa vadītājs bijis pieredzējis un regulāri apmeklējis ekstrēmas autovadīšanas kursus, aģentūrai LETA pastāstīja VP Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs.

Viņš teica, ka negadījuma apstākļu noskaidrošanai ir sākts kriminālprocess. Patlaban ir zināms, ka avarējušais mikroautobuss bijis otrais trīs policijas ekipāžu kolonnā, kas devusies uz mācībām Valmierā. Mikroautobuss aizķēris pretim braucošo kravas automašīnu, kā rezultātā notika avārija un traumas guva četri tajā sēdošie policisti.

Jaunākā informācija liecina, ka diviem policistiem ir nopietnas traumas, bet pārējos likumsargus tuvākajās dienās varētu palaist mājās, norādīja Pumpurs.

"Vai notikušais ir apstākļu sakritība, un kurš ir vainīgs, to es patlaban atturētos minēt, jo izmeklēšana tikai tagad ir sākusies. Patlaban vācam pierādījumus, aptaujājam aculieciniekus, analizējam videoreģistratoru un citu ierīču mērījumus, lai noskaidrotu negadījuma iemeslus," skaidroja Pumpurs un piebilda, ka satiksmes dalībniekiem ir jādod priekšroka policijas transportlīdzeklim, ja tas pārvietojas ar ieslēgtiem signāliem.

Jau vēstīts, ka ap plkst.10.30, dodoties kolonnā ar ieslēgtām bākugunīm uz mācībām "Nemieri 2018" Valmierā, pie bijušā restorāna "Sēnīte" avārijā iekļuva viens no SUB mikroautobusiem, kurš sadūrās ar kravas automašīnu "Scania".

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) aģentūrai LETA apstiprināja, ka mediķu ierašanās brīdī visi cietušie bijuši pie samaņas, bet trijiem ir dažādas ķermeņa traumas.

SUB personāls sniedz atbalstu pretterorisma reaģēšanas plānos, nodrošina sabiedrisko kārtību ārkārtas situācijās, meklē, vajā un aiztur bruņotus noziedzīgus grupējumus, kā arī veic patrulēšanu teritorijās ar paaugstinātu kriminogēno situāciju.

Nacionālo bruņoto spēku mācību "Namejs 2018" laikā VP kopā ar sadarbības partneriem piektdien Valmierā un Jēkabpilī pārbaudīs un trenēs reaģēšanas un starpinstitucionālās sadarbības spējas valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp masu nemieru likvidēšanā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.