Menu
 

Izdevies ierobežot ugunsgrēku "Lielajā un Pemmes purvā" (papildināta)

  • Autors:  Apriņķis.lv/LETA
Ekrānuzņēmums no "Twitter" Ekrānuzņēmums no "Twitter"

Atbildīgajiem dienestiem ir izdevies ierobežot ugunsgrēku īpaši aizsargājamā dabas teritorijā "Lielais un Pemmes purvs" Siguldas novadā, kas izcēlās 26.jūlijā un bija izpleties 180 hektāru platību, informē Valsts meža dienestā (VMD).

VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis aģentūru LETA informēja, ka ugunsgrēks bija aptvēris 180 hektāru platību, tāpēc šis ir šogad lielākais meža un purva ugunsgrēks. Ugunsgrēka izcelšanās iemesls nav zināms, bet tiek pieļauts, ka ugunsnelaimi izraisījusi ogotāju rīcība, norāda VMD pārstāvji.

Ugunsgrēks īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā “Lielais un Pemmes purvs”, kas atrodas Siguldas novadā, izcēlās 26.jūlija rītā. Kā ziņots, ugunsgrēka dzēšanu un ierobežošanu veic VMD ar savu specializēto ugunsdzēsības tehniku, dzēšanas darbos piedalās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ar saviem resursiem, ugunsgrēka dzēšanā iesaistījās arī brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības.

Ņemot vērā, ka piekļūšana ugunsgrēka vietai ir apgrūtināta, pirmdien dzēšanas darbos tika iesaistīti Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un Valsts robežsardzes helikopteri. Šī šogad ir jau trešā reize, kad VMD ugunsgrēka dzēšanā piesaista NBS helikopteru. Iestājoties tumsai, notikuma vietā situāciju uzraudzīja glābēji, un no otrdienas rīta tika piesaistīti papildu resursi, lai dzēšanu turpinātu.

Ilgstošā sausuma dēļ ugunsbīstamība mežā šobrīd ir ļoti augsta. VMD aicina sabiedrību izvērtēt nepieciešamību doties uz mežu. Ja ir šāda nepieciešamība, neveikt mežā un purvā nekādas darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku – nesmēķēt un nemest izsmēķus zemē, nebraukt ar motocikliem un kvadricikliem ārpus ceļiem. VMD aicina nekurināt ugunskurus pat tam paredzētās vietās.

Pirmdien, 26.jūlijā, VMD dzēsa 19 meža ugunsgrēkus. Savukārt kopumā šogad dzēsti 354 meža ugunsgrēki, uguns skārusi 296 ha lielu platību, tai skaitā jaunaudzes 104 ha platībā, atzīmē dienestā.

Iepriekš:

Siguldas novadā turpinās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšana

Lēdurgas pagastā deg mežs un purvs

 

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.