Menu
 

Jaunveidojamā Ādažu novada pašvaldības atturīgi komentē ieceri Garkalni tomēr pievienot Ulbrokas novadam Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jaunveidojamā Ādažu novada pašvaldības - Carnikava, Sēja, Saulkrasti un Ādaži - atturīgi komentē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceri Garkalni tomēr pievienot Ulbrokas, nevis Ādažu novadam, jo pašvaldības uzskata, ka robežu pārzīmēšana reformas problēmas nerisinās.

Jau vēstīts, ka VARAM jaunajā pašvaldību kartē, kas izstrādāta pēc konsultācijām ar vietvarām, piedāvā veidot arī Ulbrokas novadu, kurā ietilps tagadējās Stopiņu, Garkalnes un Ropažu novadu pašvaldības, kā arī Vangažu pilsēta, kas patlaban atrodas Inčukalna novadā. Sākotnēji Stopiņus un Ropažus bija plānots apvienot ar Salaspils novadu. Savukārt Garkalnes novadu bija iecerēts pievienot jaunveidojamam Ādažu novadam, bet Vangažu pilsētu - iekļaut Siguldas novadā.

Ādažu domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (LRA) aģentūrai LETA sacīja, ka, viņaprāt, tie garkalnieši, kas dzīvo Baltezera un Mārsila pusē, šādas izmaiņas varētu nesaprast, taču konkrēts viedoklis jājautā pašai Garkalnes domei. "Šāds Garkalnes pievienošanas variants neizskanēja arī diskusijās ar VARAM. Taču sadarbība starp Ropažiem, Stopiņiem un Ulbroku šķiet loģiska," sprieda Sprindžuks.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Ādaži attīstīsies gan ar, gan bez Garkalnes. Sprindžuka ieskatā, optimālākais variants gan būtu reformu organizēt, sākot no apriņķu līmeņa un tikai tad runāt par pašvaldību robežu grozīšanu.

Carnikavas domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (LZP) teica, ka Ulbrokas novada izveidošanas pamatojums jāprasa VARAM, taču īsti ekonomisku pamatu viņa tam neredz. "Izskatās, ka trīs novadi sanāca kopā, sarunāja, ka grib apvienoties - aizgāja, pateica to ministram un viss. Tomēr Pierīgas novadi var būt dažādās kombinācijās un nebūs ne zaudētāju, ne ieguvēju, jo mēs visi attīstāmies," teica politiķe.

Pēc viņas teiktā - iecerētā reforma nerisinās Pierīgas pašvaldību problēmas, tādēļ nav nozīmes, kāda būs apvienoto novadu kombinācija. "Mums rindā uz bērnudārzu ir 200 bērnu, bet Ādažiem - 600. Apvienojoties šī problēma neizzudīs," sacīja Mieriņa.

Arī Saulkrastu novada pašvaldības vadītājs Normunds Līcis (V) pauda viedokli, ka robežu pārzīmēšana situāciju nemainīs un galvenokārt nepieciešams skatīties, kurus pakalpojumu centrus izmanto konkrētās teritorijas iedzīvotāji.

"Saulkrastiem ar Garkalni ir maz kas kopīgs, un mēs viens otra problēmas nesaprastu," sacīja Līcis, norādot, ka reforma ir vajadzīga, taču ar dziļāku izpratni par robežu veidošanu. Viņaprāt, Saulkrastiem būtu jāapvienojas ar Liepupi, Skulti un Sēju, jo šīm teritorijām ir daudz saimnieciski kopīgu jautājumu, piemēram, ūdenssaimniecības pārvalde un citi.

Savukārt Sējas novada priekšsēdis Guntis Liepiņš (Reģionu alianse), taujāts par Garkalnes pārdali, noteica: "Ikvienā reformā katrs glābjas, kā var, un ja viņiem tas ir izdevies, - lai veicas!". Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka Garkalne un Ropaži vēsturiski ir bijuši vienoti un nevajadzētu rasties nekādām problēmām sadarboties.

Kā ziņots, Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš (LZS) uzskata, ka jaunais piedāvājums iekļaut Garkalnes novadu jaunveidojamā Ulbrokas novadā ir neloģisks. "Piemēram, Ulbrokas novada robežas sākas Jaunciemā un beidzas Rumbulā pie Rīgas robežas. Savādi, ka atstāj mazu Salaspils spraudziņu, ko loģiskāk būtu pievienot Ulbrokas novadam. Es šajā piedāvājumā nesaskatu nekādu loģiku," sacīja Bauze-Krastiņš.

Domes priekšsēdētājs stāstīja, ka pašvaldība VARAM iesniegusi savu redzējumu, kurā piedāvājusi apvienošanos ar Ropažu novadu, kā arī vajadzības gadījumā pievienot Vangažus, jo šo novadu iedzīvotāju ikdienas gaitas ir cieši saistītas ar Rīgu, bet pēdējā dienā saņēmuši ziņu no VARAM, ka novadam klāt būs arī Stopiņi.

"Lai jau ir tā, kā ministrija domā, bet loģikas šajā apvienošanā nav, ņemot vērā gan iedzīvotāju plūsmu, gan pašvaldību finansējumu, viss ir galīgi greizi," savu skepsi par VARAM piedāvājumu pauda Bauze-Krastiņš.

Viņš uzskata, ka katra esošā novada iedzīvotājiem ir pilnīgi citas intereses. Viņus interesē tas, lai pašvaldībā, kur viņi maksā nodokļus ir labi ceļi, kurus vienlīdz labi var izbraukt visos gadalaikos, lai bērniem ir rotaļu laukumi. Šajā apvienotajā variantā izskatās, ka Garkalnei situācija pasliktināsies, sacīja domes priekšsēdētājs. Viss finansējums koncentrēsies Ulbrokā, prognozēja Bauze-Krastiņš.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.