Menu
 

No 1.decembra Baložos par 15,8% pieaugs siltumenerģijas tarifs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Ar 1. decembri spēkā stāsies jauns SIA “Baložu komunālā saimniecība” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Baložos būs par 15,8% lielāks jeb 62,55 EUR/MWh.

Kā skaidro SPRK, siltumenerģijas tarifa pieaugums saistīts ar iepirktās siltumenerģijas no SIA “Baložu siltums” izmaksu pieaugumu dabasgāzei un šķeldai. SPRK izvērtējusi arī SIA “Baložu siltums” noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas ražošanas tarifu, kas SPRK tika iesniegts 29.oktobrī.

Abi komersanti ar SPRK 2019. un 2020. gada lēmumiem drīkst piemērot pašu noteiktos siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifus, ja mainās noteiktas izmaksas veidojošās pozīcijas (SIA “Baložu siltums” – ja mainās kurināmā, bet SIA “Baložu komunālā saimniecība” – iepirktās siltumenerģijas cena). Savukārt gadījumā, ja šo izmaiņu rezultātā tarifs samazinās, komersantiem ir pienākums noteikt zemāku tarifu. Pretējā gadījumā SPRK var rosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šos lēmumus.

Ievērojot izmaksu pieaugumus, abi komersanti SPRK iesniedza noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinus un pamatojumu jaunajiem tarifiem – SIA “Baložu siltums” par saražoto siltumenerģijas tarifu, savukārt SIA “Baložu komunālā saimniecība” – par siltumenerģijas gala tarifu lietotājiem. Veicot izvērtējamu, SPRK secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK šobrīd izskatīšanā ir 14 siltumapgādes tarifu projekti Latvijā. Straujāks siltumenerģijas tarifu kāpums ir vērojams tajās apdzīvotajās teritorijās, kur siltumenerģijas ražošanā izmanto tikai dabasgāzi. Savukārt tur, kur ražošanas procesā izmanto šķeldu un granulas, izmaksas pieaug minimāli vai pat samazinās.

SPRK norāda, ka šobrīd dabasgāzes cenas ir sasniegušas vēsturiski augstāko cenu līmeni. Augošs pieprasījums pēc dabasgāzes, mazinoties pandēmijas ierobežojumiem, ir izraisījis straujas cenu izmaiņas gāzes tirgū.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.