Menu
 

Arī Baldones novada peldvietā "Saliņas" aizdomas par zilaļģu klātbūtni

  • Autors:  LETA
Foto - Baldones novada pašvaldība Foto - Baldones novada pašvaldība

Iespējamas zilaļģu klātbūtnes dēļ nav ieteicams peldēties arī Baldones novada peldvietā "Saliņas", liecina informācija Baldones novada pašvaldības mājaslapā.

Baldones novada dome informē, ka peldvietā "Saliņas", jeb bijušajā kolhoza dīķī ir aizdomas par zilaļģu izplatību, tāpēc pašvaldība neiesaka šajā vietā peldēties. Tuvākajās dienās tiks veiktas ūdens analīzes.

Jau ziņots, ka Ķekavas novada pašvaldība 31.jūlijā saņēmusi laboratoriskos rezultātus par ūdens kvalitāti, kas apliecina, ka divās peldvietās ir izplatījušās zilaļģes.

Cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes ir konstatētas Daugavā pie atpūtas vietas Ziedonī un Daugmalē pretī Nāves salai, līdz ar to šajā vietās nav ieteicams peldēties.

Zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi. Problēmas var radīt to masveida savairošanās jeb tā saucamā ūdens ziedēšana. Daļa Latvijā sastopamo zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas, kas atmirstot ūdenī var izdalīt toksīnus.

Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas - acu un citu gļotādu kairinājumu.

Parasti zilaļģu savairošanās ir novērojama ilgstoši karstā un sausā laikā, bet, līdzko laiks kļūst vēsāks, vējaināks un lietaināks, zilaļģu "ziedēšana" samazinās vai izzūd pavisam.

Pirms došanās peldēt iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību ūdens kvalitātei, primāri izvērtējot tā krāsu, jo zilaļģu "ziedēšanas" laikā ūdenim novērojama zilzaļa pelēcīgas nokrāsas plēve, kas pārklāj ūdens virsmu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.