Menu
 

DAP: Pašvaldībām arī turpmāk jāapsaimnieko savā teritorijā esošās piejūras pludmales

  • Autors:  Apriņķis.lv
DAP: Pašvaldībām arī turpmāk jāapsaimnieko savā teritorijā esošās piejūras pludmales Foto - arhīvs

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ir gatava arī turpmāk apsaimniekot tās pārziņā esošās pludmales Rīgas jūras līcī un pie Baltijas jūras. Taču par piekrastes zonām, kas atrodas ārpus īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, tāpat kā līdz šim, jārūpējas pašvaldībām, uzskata pārvaldē.

Kopš 2015. gada, kad stājās spēkā Zemes pārvaldības likums, atbildība par pludmaļu uzturēšanu pie jūras uzticēta pašvaldībām, izņemot nelielas teritorijas, kas atrodas nacionālajos parkos speciāli noteiktās zonās un dabas liegumos. No visiem gandrīz 500 kilometriem piekrastes šādi ir 98 kilometri, un par daļu no tiem Pārvalde ir noslēgusi apsaimniekošanas līgumus ar pašvaldībām, informēja DAP pārstāve Maija Rēna.

Šo pludmaļu apsaimniekošana pašvaldībām uzticēta pēc viņu pašu iniciatīvas, turklāt šim mērķim pašvaldībām pagājušajā gadā vien bija piešķirti 199 tūkstoši eiro no Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļiem.

Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības valde nolēmusi, ka no 2020. gada vairs nekops piekrastes joslu, kas pieder valstij un atrodas Dabas aizsardzības pārvaldes pārvaldības teritorijās.

“Lielāko daļu piekrastes zonas, tāpat kā pārējās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas iekšzemē apsaimnieko un kārtību tajās uztur pati Dabas aizsardzības pārvalde, kas turklāt veido un uzturot infrastruktūru – takas, laipas, kāpnes un pieejas apskates objektiem,” uzsver DAP ģenerāldirektors Juris Jātnieks. Turklāt no pludmaļu, gan arī citu dabas objektu apmeklējuma tiešās ieguvējas ir tieši pašvaldības, jo tūristi nakšņo šajās teritorijās, iepērkas un citā veidā dod pienesumu teritoriju ekonomiskajai attīstībai.

Līdzšinējo sadarbību ar pašvaldībām Pārvalde uzskata par veiksmīgu un to vēlētos turpināt, taču, ja pašvaldības lems citādi, pludmales zonu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās apsaimniekos pašu spēkiem, ieguldot līdzekļus no Pārvaldes pamatbudžeta.

Jau ziņojām, ka Latvijas Pašvaldību savienībā notikušajā Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības valdes sēdē tika pieņemts lēmums, ka no nākamā gada Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienība vairs nekops piekrastes joslu, kas atrodas DAP pārvaldības teritorijās un ir valsts īpašums. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.