Menu
 

"Olimpiskās dienas" pasākumi pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - LOK Foto - LOK

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2019” šogad notiks 20.septembrī 768 norises vietās visā Latvijā. Plānots, ka vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā plkst.10.00 piedalīsies jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 150 000 dalībnieki no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas, vēsta LOK. Šogad pasākuma devīze būs “Nāc un vingrot sāc!”.

“Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās pasākums sāksies ar olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu”, stāsta LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Ik gadu dalībnieku skaits, kuri vēlas piedalīties “Olimpiskās dienas” pasākumos palielinās, par ko mums ir neizsakāms prieks, jo tas nozīmē, ka sports un aktīvs dzīvesveids jauniešus un bērnus interesē, un ko mudina arī bērnu vecāki un skolotāji.”

Pagājušajā gadā pirmo reizi LOK izveidoja atsevišķu vingrojuma kompleksu mazākajiem bērniem – pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un šajā gadā šī tradīcija tiek turpināta.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar dažādiem olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērniem būs iespēja piedalīties zīmējumu konkursā, kur dalībniekiem būs uzdevums uzzīmēt Latvijas olimpiskās komandas talismanu. Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12.klašu skolēniem būs iespēja rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas olimpiskajai komandai, ņemot vērā, ka 2020.gada vasarā Tokijā risināsies XXXII olimpiskās spēles.

Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās tiek aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu olimpiskos sporta veidus un olimpiskās idejas.

“Olimpiskās dienas 2019” pasākumi būs bez maksas un visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2019.gada sertifikāti, kas apliecina dalību “Olimpiskās dienas 2019” pasākumos, bet viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

Ar “Olimpisko dienu 2019” arī šogad sāksies “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. “Eiropas Sporta nedēļa” norisināsies 23.-30.septembrī un tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.