"Super Nova" un "Auda" svin pārliecinošas uzvaras futbola pirmās līgas turnīrā

Foto - FK "Auda" Foto - FK "Auda"

Kārtējos trīs punktus Latvijas pirmās līgas turnīra tabulā nedēļas nogalē ierakstījis sporta klubs “Super Nova” un Ķekavas futbola klubs “Auda”. Septiņas kārtas līdz čempionāta beigām “Super Nova” tabulā ieņem otro, bet “Auda” – sesto vietu. Kamēr pirmajā līgā galvenie notikumi cīņā par godalgotajam vietām vēl priekšā, Latvijas otrajā līgā spēlējošajiem Pierīgas klubiem atlicis aizvadīt pa vienai vai divām spēlēm.

20.kārtas centrālajā spēlē SK “Super Nova” futbolisti sestdien viesojās pie Rēzeknes futbola akadēmijas audzēkņiem. Mača pirmajā pusstundā sāncenši apmainījās vārtu guvumiem (viesiem izcēlās Renato Torkvato), bet tad 11 minūšu laikā četras reizes rēzekniešu vārtos bumbu raidīja Oskars Rubenis, vēl vienu golu iesita Dmitro Fedota – un jau 6:1. Otrajā puslaikā vēlreiz precīzs bija Torkvato, un tikai pamatlaika beigās mājinieki vienus vārtus atguva – 7:2. Septiņu vārtu “normu” “Super Nova” sasniedz jau ceturto reizi pēdējās sešās spēlēs!

FK “Auda” svētdien mājas spēli pret Grobiņas sporta centra komandu aizvadīja Baldones stadionā. Kā izrādījās, visi četri vārti tika gūti spēles pirmajā pusstundā. Pirmajās 15 minūtēs divreiz precīzi sita Ņikita Ivakins, uzreiz pēc tam Šuns Šibata pamanījās ieraidīt bumbu savos vārtos, bet 10 minūtes vēlāk Kensuke Endzo nosacīti laboja sava tautieša misēkli, atjaunojot divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Latvijas pirmās līgas turnīra tabulā pēc 20 kārtam pārliecinošu pirmo vietu saglabā futbola klubs “Tukums 2000” – 56 punkti. Tuvākie sekotāji SK “Super Nova” no viņiem atpaliek par 13 punktiem un savukārt tikai par diviem punktiem apsteidz trešajā vietā esošo futbola klubu “Smiltene”. Pirmajā sešniekā vēl ir futbola skola “Alberts” (38 p.), Rēzeknes FA (33) un FK “Auda” (33), kas ir 12 punktus priekšā septītās vietas īpašniekiem Grobiņas SC futbolistiem.

Latvijas otrajā līgā no Pierīgas futbola komandām vislabāk veicas sporta klubam “Krimulda”, kas kārtu līdz Ziemeļu zonas beigām nodrošinājis otro vietu un pretendē uz pirmo. Svētdien Krimuldas futbolisti “Audas” stadionā Ķekavā ar 3:0 pieveica sporta klubu “Cēsis”. Visus trīs vārtus Renārs Kazus, Ingvars Sondors un Madars Tukris guva astoņu minūšu laikā otrā puslaika vidū. 19 spēlēs SK “Kimulda” ir 44 punkti – divi punkti mazāk nekā līderiem “Valmiera Glass” / ViA-3.

Centra zonas turnīra līderiem “Ghetto FC” futbolistiem negaidīti smagu sagrāvi sagādāja futbola klubs “Salaspils”. 6.minūtē nokļuvuši zaudētājos, salaspilieši izlīdzinājumu panāca tikai 59.minūtē. Jau divas minūtes vēlāk Aleksandrs Usmanovs iesita otros vārtus, bet pēdējās desmit minūtēs pa divām reizēm precīzi bija Jaroslavs Sokols un Kārlis Līcis – 6:1.

Septiņi vārti tika gūti arī FK “Jaunība” / SK “Upesciems” un “Tente” komandu spēlē Upesciema stadionā. Mājiniekus 12.minūtē vadībā izvirzīja Māris Pilsētnieks, taču “Tente” atbildēja ar trim goliem pusstundas laikā. Dāvids Čudars un vēlāk Ivars Lukaševičs ar 11 metru soda sitienu divreiz starpību samazināja līdz minimumam, tomēr no zaudējuma Upesciema komandai izglābties neizdevās – 3:4.

Turnīra tabulā FK “Salaspils” ar 33 punktiem 18 spēlēs ieņem trešo pozīciju un augstāk pakāpties vairs nevarēs. “Jaunība” / “Upesciems” kārtu pirms beigām ir septītie (25 p.), bet priekšpēdējā 10.vietā ir FK “Ropaži-Reinards” futbolisti (14 p.), kuriem sezona jau pirms kāda laika beigusies.

Rietumu zonas turnīrā neveiksmi piedzīvojuši Mārupes sporta centra futbolisti, kuri, līdzīgi Upesciema komandai, mačā pret Talsi/FK “Laidze” pirmie guva vārtus (jau otrajā minūtē Rainers Veide realizēja “pendeli”), tad ielaida trīs golus, vienus atspēlēja (precīzs bija Rihards Tomingass), bet pašās beigās ielaida vēl arī ceturtos – 2:4.

Gan trešajā vietā esošajai AFA “Olaine” komandai (35 p.), gan piektajā pozīcijā esošajiem mārupiešiem (30 p.) turnīrā vēl atlikusi viena spēle.