Stopiņu handbolistes uzvar, salaspilietes nezaudē

Latvijas dāmu handbola čempionātā sekmīgi turpina spēlēt abas Pierīgas komandas – pirmās divas vietas turnīra tabulā ieņem Stopiņu NHK un Salaspils sporta skolas handbolistes.

Stopiņu handbolistes divu pēdējo gadu Latvijas čempionvienību savstarpējā spēlē svētdien Ulbrokas sporta kompleksā uzņēma Jēkabpils komandu. Pirmā puslaika otrajā pusē laukuma saimniecēm vairākas minūtes neizdevās ieraidīt bumbu pretinieču vārtos, un jēkabpilietes to izmantoja, panākot četru vārtu pārsvaru (11:15, 15:19).

Toties pēc pārtraukuma Stopiņu komandas uzbrukuma kļuva teju neapturams – nepilnās septiņās minūtēs tika atgūta vadība (23:21) un līdz otrā puslaika vidum iekrāts solīds pārsvars 29:23. Viešņām gan izdevās atjaunot intrigu (30:29), taču sekoja vēl viens mājinieču trieciens (35:30), kas izrādījās izšķirošs – 38:33. Stopiņu komandas labā Ivita Asare iemeta 13 vārtus, Elita Ekkerte septiņus, Daina Sergejeva un Lana Nikolajeva pa sešiem.

Tuvu uzvarai bija arī Salaspils sporta skolas handbolistes. Mačā pret Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentēm salaspilietes pirmajā puslaikā, ielaidušas septiņus vārtus pēc kārtas, nonāca zaudētājās 6:11, taču pēdējās 15 minūtēs ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā. Vēl divas minūtes līdz beigām Salaspils komanda bija vadībā 22:20, tomēr nenosargāja pārsvaru, un spēle pirmo reizi šosezon Latvijas čempionātā beidzās neizšķirti – 22:22. Renāte Salmane guva 12 vārtus, Agrita Bērtiņa četrus.

Turnīra tabulā par līderi kļuvusi Stopiņu NHK komanda – četras uzvaras piecās spēlēs un astoņu punkti. Viens punkts mazāk ir otrajā vietā esošajām Salaspils sporta skolas audzēknēm.

Latvijas pirmajā līgā vīriem ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojuši Ulbrokas sporta kluba handbolisti. Ludzā pret sporta kluba “Latgols” junioru komandā viņi jau spēles 20.minūtē bija nonākuši zaudētājos 4:15 un beigās piedzīvoja smagu sakāvi 17:36. Roberts Kozlovs guva četrus, Sandis Oto un Arvils Grava pa trim vārtiem. Ulbrokas komanda tabulā ir pēdējā astotajā vietā, bet sestajā ar vienu uzvaru četros mačos ir “Salaspils” handbolisti.