Stopiņu handbolistes pārspēj salaspilietes, Stopiņu florbolisti – ķekaviešus

Foto - ekrānšāviņš no sportacentrs.com Foto - ekrānšāviņš no sportacentrs.com

Divi Pierīgas sporta klubu derbiji gandrīz vienā laikā notika piektdienas vakarā. Latvijas dāmu handbola čempionāta spēlē Stopiņu NHK komanda savās mājās pārspēja Salaspils sporta skolas komandu, bet Latvijas florbola virslīgas turnīrā vīriem “Ķekava” piekāpās “LH.LV”/”Oxdog Ulbroka” vienībai. Abas Stopiņu komandas ir savu turnīru līderi.

Divu dāmu handbola virslīgas līderu savstarpējo spēli Ulbrokā veiksmīgāk iesāka salaspilietes (5:2), taču laukuma saimnieces atbildēja ar sešiem precīziem metieniem pēc kārtas un vēl līdz pārtraukumam pārsvaru palielināja līdz 17:10. Otrā puslaika sākumā Salaspils handbolistes starpību sadeldēja līdz trim vārtiem (20:17), taču Stopiņu komanda ātri atjaunoja sešu vārtu pārsvaru un apmēram tādu nosargāja līdz pat beigām – 37:32.

Uzvarētājām Elita Ekkerte guva astoņus, Elza Seržante septiņus un Ivita Asare sešus vārtus. Viešņu rindās rezultatīvākās bija Renāte Salmane ar 13 un Agrita Bērtiņa ar sešiem vārtiem. Stopiņu NHK nostiprinājusies pirmajā vietā – piecas uzvaras sešās spēlēs un 10 punktu. Salaspils sporta skola ar setiņiem punktiem ir otrajā pozīcijā.

Pierīgas florbola klubu cīņā Ķekavas sporta kompleksā pirmajās divās trešdaļās mājinieki trīs reizes izvirzījās vadībā, taču Ulbrokas florbolisti allaž atspēlējās. Pēdējā periodā tomēr izpaudās viesu pārākums – četri precīzi metieni un 7:3 “LH.LV”/”Oxdog Ulbroka” labā.

Virslīgas tabulā Ulbrokas komanda ar 22 punktiem deviņās spēlēs nostiprinājusies līderpozīcijās, bet ķekavieši ar astoņiem punktiem astoņās spēlēs ir desmitie.

Piektdien vakarā notika vēl divas spēles ar Pierīgas komandu piedalīšanos. Latvijas handbola pirmās līgas turnīrā piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Ulbrokas sporta klubs. Mājas spēlē pret “Dobele/Tērvete” vienību Mājinieki pirmajā puslaikā atspēlēja sešu vārtu deficītu, bet otrā puslaika pirmajās desmit minūtes jau paši panāca “plus trīs” (21:18). Tomēr labi iesākto pabeigt neizdevās, tika piedzīvots zaudējums 26:28 (Sandim Oto 7 vārti, Robertam Kozlovam 6) un pakāpties no pēdējās pozīcijas turnīra tabulā neizdevās.

Savukārt Latvijas florbola otrās līgas spēlē Inčukalna sporta kluba “Coyote” spēlētāji izbraukumā pret sporta klubu “Lauciene” spraigā cīņā piekāpās pēcspēles metienu sērijā 7:8. “Koijotiem” šosezon šis bija sestais zaudējums septiņās spēlēs.