Menu
 

Foto: Latvijas badmintona "Gada balvas" ceremonijā godināti arī Siguldas, Baložu, Saulkrastu un Olaines pārstāvji

  • Autors:  Apriņķis.lv
Balvu “Gada pāris” saņēma Siguldas badmintona kluba pārstāves Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova. Foto - Latvijas Badmintona federācija Balvu “Gada pāris” saņēma Siguldas badmintona kluba pārstāves Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova. Foto - Latvijas Badmintona federācija

18.janvārī Apšuciemā notika Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšanas ceremonija. Balvu kā 2019.gada spēlētājs un spēlētāja saņēma Latvijas reitinga līderi 2019.gadā gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs Reinis Krauklis un siguldiete Jekaterina Romanova.

Šogad Latvijas badmintona Gada balvas tika pasniegtas 19 nominācijās, tai skaitā nosakot gada labāko spēlētāju, junioru, senioru, treneri, tiesnesi, pāri, sasniegumu, aktīvāko spēlētāju, klubu, mediju, pašvaldību, augstskolu un skolu, uzlecošo zvaigzni, paraugu citiem, badmintona vēstnesi, organizāciju, kura mīl badmintonu, kā arī piešķirot balvu par mūža ieguldījumu, pavēstīja Latvijas Badmintona federācijā. 

Balvu “Gada pāris” saņēma Siguldas badmintona kluba pārstāves Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova. Šis pāris saņēma arī balvu “Gada sasniegums” par izcīnīto trešo vietu pasaules reitinga turnīrā “RSL Lithuanian International”. “Tas, ka šī brīža milzīgās konkurences apstākļos kāds no Latvijas nokļūst uz pjedestāla kādā no pasaules badmintona reitinga turnīriem, ir ļoti nozīmīgs notikums. Mums šādu uzvaru ir ļoti maz, tāpēc priecājamies un lepojamies ar tām, kuras mūsu spēlētāji ir izcīnījuši,” uzskata Latvijas Badmintona federācijas valdes loceklis un Tiesnešu komisijas vadītājs Gunārs Lūsveris.

Balvu “Gada klubs” saņēma “Baloži”. Šis klubs 2019.gadā Ķekavā organizēja Latvijas čempionātu, bet 2019.gada nogalē Rīgā aizsāka tradīciju organizēt masveidīgu turnīru “Zelta volāns”. “Šis klubs nav ne pats lielākais, ne pats spēcīgākais, taču rāda citiem priekšzīmi, kā ir organizējams kluba darbs, organizējot jauniešu grupas un treniņprocesu, piesaistot sponsorus, organizējot turnīrus un pasākumus kluba biedriem,” komentēja Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Balvu “Gada pašvaldība” tika piešķirta Saulkrastiem, kur 2019.gada vasarā tika iekārtoti pieci badmintona laukumu, mudinot ar šo sporta veidu nodarboties Saulkrastu iedzīvotājus un atpūtniekus. Ar pašvaldības atbalstu tika sarīkots Latvijas reitinga badmintona turnīrs “Saulkrastu kokteilis”, vasarā te notika Latvijas U17 izlases koptreniņi, bet oktobrī Saulkrastos pirmo reizi notika arī Latvijas U15 čempionāts.

Balvu “Par mūža ieguldījumu” saņēma brāļi Inesis un Māris Deksnis, kuri badmintonu spēlē jau nepilnus 60 gadus un piedalījās pirmajos Rīgas un Latvijas čempionātos, bet pēcāk iedzīvināja badmintonu Siguldā, kas šobrīd ir kļuvusi par vienu no Latvijas badmintona centriem. Brāļi Dekšņi bija liecinieki Latvijas badmintona federācijas dibināšanai 1964.gada 20.novembrī, kad Latvijas Sporta biedrību un organizāciju savienības padomes prezidijs pieņēma lēmumu "Par federāciju nosaukumu piešķiršanu rajonu un pilsētu sekcijām”.

Balvu “Gada tiesnesis” saņēma Andrejs Šlikovs no Olaines, kurš no Latvijas tiesnešiem 2019.gadā bija kā  tiesājis visvairāk pasaules un Eiropas reitinga turnīru spēlēs – 166, tai skaitā pasaules reitinga turnīros Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā, kā arī pasaules junioru reitinga turnīrā Klaipēdā un Eiropas U17 reitinga turnīros Viļņā un Tartu. Andrejs Šlikovs nevarēja klātienē piedalīties balvas saņemšanā, jo arī šobrīd ir Zviedrijā, kur tiesā spēlēs pasaules reitinga badmintona turnīrā.

Latvijas badmintona Gada balvas jau piekto gadu pēc kārtas. Pēc balvas pasniegšanas notika saviesīgs vakara turpinājums ar kopīgām dejām, karaoke dziedāšanu un biljarda spēlēšanu līdz pat rītam, informēja federācijā. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.