Salaspils basketbolistiem vienpadsmitā uzvara, carnikaviešiem astotais zaudējums

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas turnīrā otrdien vakarā vienpadsmito uzvaru sezonā izcīnīja Salaspils sporta skolas komanda, savukārt basketbola klubs “Carnikava” savās mājās piedzīvoja astoto zaudējumu. Abiem Pierīgas klubiem ir labas izredzes iekļūt LBL3 izslēgšanas turnīrā.

Salaspilieši mājas spēlē pret sporta centra “Mēmele” un Bauskas BJSS komandu mača likteni lielā mērā izšķīra jau pirmajā puslaikā. Pirmās ceturtdaļas vidū viņi guva 20 punktus pēc kārtas (25:9), bet īsi pirms lielā pārtraukuma pārsvaru bija palielinājuši jau līdz 31 punktam (65:34). Turpinājumā pie spēles laika tika arī mājinieku tālākie rezervisti, un Salaspils sporta skolas komanda svinēja pārliecinošu uzvaru 107:73.

Laukuma saimnieku rindās ar 21 punktu, 10 atlēkušajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Reno Silavs, Sandim Ceplītim 19 punkti, 14 bumbas, 6 piespēles un 3 pārķertas piespēles, arī Kristapam Plotniekam 19 punkti, bet Pēterim Luntam 18 punkti.

Rietumu zonas turnīra tabulā Salaspils basketbolisti ar 11 uzvarām 16 spēlēs ieņem piekto vietu. Pamatturnīrā viņiem atlicis aizvadīt vēl sešus mačus.

Gluži citādi aizritēja spēle Carnikavā, kur mājinieku basketbola klubs uzņēma vienus no Austrumu grupas līderiem BK “Cēsis”/Cēsu sporta skolas basketbolistus. Pirmajā ceturtdaļā carnikaviešiem izdevās 9:0 izrāviens (19:15), taču nekur tālu viņi netika – labu brīdi cīņa ritēja punkts punktā, bet puslaika pašās beigās viesi panāca tobrīd lielāko pārsvaru 49:41.

Pēc pārtraukuma BK “Carnikava” metās atspēlēties un 27.minūtē uz brīdi pat izvirzījās vadībā (58:57), tomēr ofensīvu attīstīt viņiem neizdevās. Cēsu komanda nekavējoties atguva vadību, ceturtajās ceturtdaļā palielināja starpību līdz desmit punktiem un sagādāja mājiniekiem zaudējumu 71:84. Rolandam Dovgjallo 19 punkti, 9 atl.bumbas un 6 piespēles, Jānim Ābolam 18 punkti, Mārtiņam Terehovičam 14 punkti.

LBL3 Austrumu grupas tabulā BK “Carnikava” ar astoņām uzvarām un astoņiem zaudējumiem ieņem septīto vietu. Līdz regulārās sezonas beigām carnikaviešiem atlikušas četras spēles.