Pierīgas vieglatlēti starp laureātiem Latvijas jaunatnes čempionātā

Foto - Romans Kokšarovs, athletics.lv Foto - Romans Kokšarovs, athletics.lv

Divas dienas Kuldīgā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās U18 un U20 vecuma grupās jauniešiem un junioriem. Pierīgas novadu pārstāvji no Siguldas, Salaspils, Olaines, Babītes, Ādažiem un Ķekavas izcīnīja trīs čempionu titulus un 15 godalgotās vietas.

Vienu zelta un vienu sudraba medaļu vidējo distanču skrējienos jaunietēm izcīnīja Kamilla Vanadziņa no Babītes novada. Sporta skolas “Arkādija” pārstāve finišēja pirmā 1500 metru distancē (4:38,65) un otrā 800 metru skrējienā (2:16,67). Šajās distancēs attiecīgi trešajā un sestajā vietā ierindojās Adriana Sanija Kreitenberga no Ādažu BJSS (4:57,60 un 2:24,03).

Par Latvijas junioru čempioni lodes grūšanā kļuva Samanta Čunčule no Olaines vieglatlētikas kluba (11,98 m), bet trīssoļlēkšanā jaunietēm labākā bija Siguldas sporta solas audzēkne Dārta Auziņa (11,33), kurai arī individuāli sestā vieta tāllēkšanā (5,17).

Dārtas komandas biedrene Kristīne Urtāne izcīnīja sudrabu 300 metru skrējienā (42,50) un piekto vietu 60 metros (8,20), bet viņas abas kopā ar Krišjāni Salenieku un Oto Filippovu nodrošināja Siguldas sporta skolas komandai bronzu 4x200 metru jauktajā stafetē (1:43,76).

Pa divām medaļām nopelnīja Salaspils sporta skolas audzēkņi. Aksels Blanks junioru konkurencē bija otrais 800 metru skrējienā (1:56,68) un trešais 400 metros (51,01), bet Markuss Ozols jauniešiem ieņēma trešās vietas 800 metru distancē (2:04,33) un 2000 metru kavēkļu skrējienā (6:53,65). Vēl vienu godalgu salaspiliešiem nodrošināja Sandis Dzenītis, kuram U20 grupā sudrabs tāllēkšanā (6,77), kā arī vieta abu sprinta skrējienu finālos – ceturtā vieta 200 metros (23,72) un sestā vieta 600 metros (7,32).

Bronzas medaļas jauniešu sacensībās ieguva divi Ķekavas novada sporta skolas pārstāvji – Kārlis Degins bija trešais 60 metru “gludajā” distancē (7,26), bet Emmija Ivule – 60 metru barjerskrējienā (9,00). Bronzas godalga arī Esterei Vīksnei no Siguldas 3000 metros juniorēm (12:19,52). Labāko piecniekā 2000 metru kavēkļu skrējienā iekļuva arī viņas novadnieki Nils Ciglis (4.vieta – 6:44,16) un Līna Gaile (5.vieta – 8:11,94).

22.un 23.februārī Liepājā paredzēts Latvijas čempionāts telpās U16 vecuma grupā jauniešiem, bet 29.februārī un 1.martā Kuldīgā – Latvijas vieglatlētikas čempionāts telpās.