Ķekavas florbolisti uzvar Ogrē, carnikavieši – Baložos, Inčukalna "koijoti" – Spuņciemā

Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pārliecinošu uzvaru pirmajā spēlē turnīrā par palikšanu Latvijas florbola virslīgā ceturtdien izcīnīja “Ķekavas” komanda. Vietu Latvijas otrās līgas izslēgšanas turnīrā garantējuši Inčukalna sporta kluba “Coyote” florbolisti. Savukārt Rīgas atklātajā čempionātā otrreiz sezonā attiecības skaidroja Baložu un Carnikavas florbola klubi.

Turnīrā par 9.-12.vietu Latvijas virslīgā “Ķekavas” pretinieki pirmajā kārtā ir “Ogres vilki”, kuri pamatturnīru beidza 11.vietā – tikai vienu pozīciju zemāk par konkurentiem. Tomēr pusfināla sērijas pirmajā spēlē Ogrē īsta cīņa nesanāca. Izšķirošie notikumi risinājās otrajā trešdaļā, kad vispirms laukuma saimnieki 1:6 deficītu samazināja līdz 3:6, taču nākamo desmit minūšu laikā ķekavieši iemeta piecus vārtus pēc kārtas un svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru 15:3.

Uzvarētājiem Kristers Babris guva četrus vārtus, Edžus Bunka savāca sešus rezultativitātes punktus (2+4), pa diviem precīziem metieniem arī Reinim Žīguram, Evertam Emīlam Gertsonam un Kārlim Deginam. Sērija ritēs līdz divām uzvarām, otrais mačs paredzēts 6.martā Ķekavā.

Latvijas otrās līgas pamatturnīra pēdējā spēlē Inčukalna sporta kluba “Coyote” florbolisti Spuņciemā sacentās ar florbola klubu “Jūrmala”. Cīņas sākumā viņi nonāca 0:3 zaudētājos, taču ātri atspēlējās, otrā perioda sākumā guva četrus vārtus un iegūto pārsvaru nosargāja līdz beigām – 11:8 (Dāvim Mintikam 3+2, Jānim Levanovičam 3+1, Raivo Bišeram 2+0).

Rietumu grupas tabulā “koijoti” ar 11 uzvarām 21 spēlē un 34 punktiem garantējuši sev ceturto vietu un pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru, kur pirmajā kārtā būs jātiekas ar Austrumu grupas spēcīgāko vienību – florbola klubu “Metēji” no Ogres.

Rīgas atklātajā florbola čempionātā divu Pierīgas klubu savstarpējā spēlē Baložos uzvaru pār mājiniekiem izcīnīja FK “Carnikava” florbolisti, revanšējoties par zaudējumu pirmā posma savstarpējā spēlē. Līdzīgi kā Inčukalna “koijoti”, carnikavieši spēli sāka neveiksmīgi (1:4, 2:5), taču atspēlējās un ar četriem precīziem metieniem trešās trešdaļas vidū panāca izšķirošo pārsvaru (9:6). Beigu rezultāts 11:7 “Carnikavas” labā.

Uzvarētājiem Jānim Boroduška guva piecus vārtus un vienreiz rezultatīvi piespēlēja, Dēvidam Osītim divi vārti un sešas piespēles. FBK “Baloži” rindās ar diviem goliem izcēlās Svens Lapčinskis un Oskars Eglītis.

Rīgas čempionāta otro posmu astoņu labāko komandu turnīrā carnikavieši sākuši ar trim uzvarām, bet Baložu florbolisti – ar trim zaudējumiem. Viens panākums divās spēlēs ir florbola klubam “Ikšķile”.