Pierīgas futbolisti un futbolistes sezonas sākumu atzīmē ar prāvu vārtu birumu

Foto - Mārupes sporta centrs un FK Salaspils, video - Mārupes SC un AFA "Olaine" Foto - Mārupes sporta centrs un FK Salaspils, video - Mārupes SC un AFA "Olaine"

Trīspadsmit Latvijas futbola čempionāta spēles piecās dažādās līgās ar Pierīgas komandu piedalīšanos aizvadītas nedēļas nogalē. Vairumam klubu šī bija netipiski vēlu sākušās sezonas atklāšana, citi izspēlēja jau otros mačus.

Latvijas pirmās līgas čempionāta otrajā kārtā Upesciema stadionā mājas spēli pret futbola klubu “Smiltene” aizvadīja Jura Docenko futbola skolas “Alberts” vienība un, Mārtiņam Remesam gūstot vienīgos vārtus pašās pirmā puslaika beigās, svinēja uzvaru 1:0, liecina Latvijas Futbola federācijas informācija.

Pie uzvaras un trim punktiem tika arī sporta kluba “Super Nova” futbolisti, kuri svētdien vakarā Olaines stadionā sacentās ar Rēzeknes komandu. Īsi pirms pirmā puslaika beigām viesi izvirzījās vadībā, taču pēc pārtraukuma laukumā dominēja mājinieki – divus vārtus guva Satņislavs Pihockis, pa vieniem Igors Kovaļkovs un Aleksejs Davidenkovs, un “Super Nova” svinēja pārliecinošu uzvaru 4:1.

Zaudējumu Daugavpilī pret “FC Lokomotiv” vienību piedzīvoja futbola klubs “Auda”. Jau pirmajās desmit minūtēs ķekavieši ielaida divus vārtus, un rezultāts turpinājumā vairs nemainījās – 0:2.

Brīvdienās startējis Latvijas futbola otrās līgas čempionāts, kurā sacenšas divpadsmit klubu. Pirmajā posmā komandas aizvadīs viena apļa turnīru, bet otrajā posmā komandas tiks sadalītas divās grupās pa sešām un izspēlēs savā starpā otro apli.

Mārupes sporta centra futbolisti sezonu sestdien sāka ar uzvaru 4:2 viesos pār futbola klubu “Limbaži”. Lielā mērā cīņas likteni mārupieši izšķīra jau pirmajā puslaikā, kad divreiz Kristiāns Korsaks un reizi Rainers Veide panāca 3:0. Pirmās stundas beigās viesi palika mazākumā, kad sarkano kartīti nopelnīja Austris Sprukulis, taču dažas minūtes vēlāk Raitis Haralds Butlers realizēja 11 metru soda sitienu, un tikai pēdējās 15 minūtēs mājinieki divu vārtus atguva.

Spēles video šeit.

Futbola klubs “Salaspils”, kam mājas spēļu vieta šogad ir RTU stadions, sestdien uzņēma Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” vienību un svinēja graujošu uzvaru 4:0. Ar “hettriku” atzīmējās Kārlis Līcis, vēl vienus vārtus guva Artjoms Kozlovskis.

Otro sezonu Latvijas otrajā līgā sākuši sporta kluba “Krimulda” futbolisti – svētdien viņi Liepājā slēdza miera līgumu 0:0 ar futbola klubu “Karosta”.

Latvijas trešajā līgā komandas sacenšas piecos reģionālajos turnīros, un pēc divu apļu izspēles katras zonas uzvarētāji kvalificēsies finālturnīram.

Rīgas zonas turnīra atklāšanas spēlēs spotra kluba “Upesciems” futbolisti svētdien viesos ar 3:0 pieveica Jūrmalas sporta skolas audzēņus. Pirmajā puslaikā precīzi sita Māris Pilsētnieks un Jānis Avots, bet 59.minūtē, kad mājinieki bija palikuši skaitliskā mazākumā, trešos vārtus guva Jorens Grīntāls. Citā Rīgas zonas mačā futbola skolas “Rakari” komanda, kas mājas spēles aizvadīs Ādažos, ar 1:3 izbraukumā piekāpās “Tente” futbolistiem. Jau 30.minūtē rezultāts bija 0:3, bet goda vārtus viesu labā 80.minūtē iesita Aigars Lazdiņš.

Vidzemes zonas turnīrā Pierīgu nosacīti pārstāv futbola klubs “Alberts”, kas mājas spēlē Ķekavā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar FK “Valka” futbolistiem.

Spēcīgākajā Sieviešu līgā, kurā šogad piedalās gan tikai četras komandas, izspēlējot četru apļu turnīru, ar iespaidīgu 6:0 uzvaru pār internacionālo “Riga United Ladies” vienību savās mājās sāka futbola klubs “Olaine”. Pirmajā puslaikā 17 minūšu laikā divreiz Linda Sazonova un pa reizei Aļina Mihailova un Milana Mazurova četras reizes raidīja bumbu viešņu vārtos, bet otrā puslaika vidū triju minūšu laikā vēl divus vārtus iesita Mazurova un Linda Rožaščonoka.

Vārtiem bagātas divas spēles nedēļas laikā sieviešu 1.līgā aizvadīja Babītes sporta kluba un “Dinamo Rīga” apvienotā komanda. Vispirms viesos viņas ar 4:1 apspēlēja Cēsis/FK “Priekuļi” futbolistes. Līdz 25.minūtei 3:0 bija panākušas Karīna Kitija Vuškāne, Darja Stretoviča un Nikola Pinčuka, bet priekšpēdējā minūtē mačam punktu pielika Vuškāne.

Savukārt svētdien ar tādu pašu rezultātu Babītes komanda savā laukumā Piņķos piekāpās Rīgas Futbola skolas otrajai komandai. 34.minūtē mājinieces vadībā izvirzīja Jana Priecuma, taču otrajā puslaikā bumba lidoja tikai laukuma saimnieču vārtos – 1:4.

Visbeidzot Ķekavā vietējā futbola kluba “Auda” spēlētājas sezonas atklāšanas spēlē ar 0:2 piekāpās sporta kluba “Super Nova” komandai. Latvijas sieviešu 1. līgas čempionātā 13 vienības sacenšas viena apļa turnīrā.