Pierīgas jaunajiem vieglatlētiem astoņas Latvijas U14 čempionāta godalgas

Foto – Guntis Bērziņš Foto – Guntis Bērziņš

Preiļos aizvadīts Latvijas vieglatlētikas čempionāts U14 vecuma grupas zēniem un meitenēm. Sacensībās piedalījās arī vairāku Pierīgas novadu jaunie sportisti, kuri kopumā izcīnīja divus čempionu titulus un astoņas godalgotās vietas.

Šķēpa mešanā meitenēm par uzvarētāju kļuva trenera Enda Zeiles audzēkne Estere Lamberte no Olaines vieglatlētikas kluba, kura veiksmīgākajā mēģinājumā sasniedza 35,36 metrus un tuvāko sekotāju apsteidza par gandrīz diviem metriem. Bronzas medaļu šajā disciplīnā ieguva Denīze Miķelsone no Siguldas sporta skolas (32,43 m), bet vēl viena siguldiete Paula Gintere ierindojās sestajā vietā (30,31).

2000 metru skrējienā pirmo vietu izcīnīja sporta skolas “Arkādija” pārstāve Sibilla Vanadziņa no Babītes novada, kura finišēja pēc sešām minūtēm un 57,50 sekundēm. Trešā mērķi sasniedza Laura Ozola no Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas (7:11, 91).

Par Latvijas vicečempionēm kļuva Nikola Bunde no Siguldas sporta skolas augstlēkšanā (1,53) un Agate Bainora no Salaspils sporta skolas diska mešanā (27,88), turklāt sacensībās puišiem šajā disciplīnā bronzas medaļu nopelnīja vēl viens salaspilietis Filips Rilss (30,50). Vēl viena trešā vieta Siguldas sporta skolas meiteņu komandai 4x100 metru stafetes skrējienā (54,91), kurā startēja Paula Gintere, Dārta Neimane, Nikola Bunde un Estere Ūzuliņa.

Goda pjedestāla pakājē, izcīnot ceturtās vietas, palika Agate Bainora lodes grūšanā (10,77) un Nikola Bunde 80 metru barjerskrējienā (13,37), piektā bija Marta Kuzņecova no Ādažu BJSS 1000 metru skrējienā (3:19,92), bet sestie – Miks Veinbergs no Baldones vieglatlētikas nodaļas 300 metru distancē (44,53) un siguldiete Paula Gintere lodes grūšanā (10,54).

20.un 21.jūlijā Jēkabpilī paredzēts Latvijas vieglatlētikas čempionāts U16 vecuma grupā, bet 22.un 23.jūlijā Ventspilī – U18 un U20 vecuma grupās.