Pierīgas futbola klubiem raiba nedēļas nogale

Foto - FK "Auda" un FK "Salaspils" Foto - FK "Auda" un FK "Salaspils"

Aizraujošiem notikumiem bagāta Pierīgas futbola vīru un dāmu futbola komandām bija aizvadītā nedēļas nogale. Tika gan noskaidrotas attiecības savā starpā, gan svinētas uzvaras pat ar sešu vārtu pārsvaru, gan piedzīvotas tikpat smagas sakāves.

Pirmās līgas turnīrā savstarpējo spēli Baldones stadionā aizvadīja abi klubi ar Pierīgas “pierakstu” – Ķekavas “Auda” uzņēma sporta klubu “Super Nova”, kam mājas spēļu vieta ir Olainē. Viesiem izdevās nezaudēto spēļu pagarināt līdz trim mačiem un sagādāt mājiniekiem otro zaudējumu.

Rezultatīvas bija pirmā puslaika pēdējās desmit minūtes, kad vispirms Marks Udovičenko vadībā izvirzīja “Audu”, bet tad Alekss Regža un Aleskejs Davidenkovs panāca 2:1 “Super Nova” labā. Mačā pirmās stundas beigās Davidenkovs bija precīzs vēlreiz, bet laukuma saimnieki spēja atbildēt tikai ar Artjoma Pavlovska raidījumu jau kompensācijas laikā – “Super Nova” uzvar 3:2 un ar setiņiem punktiem pēc trim kārtām ieņem otro vietu aiz Daugavpils “FC Lokomotiv” (9 p.). “Audai” ir trīs punkti trijās spēlēs un vieta tabulas vidusdaļā.

Iespaidīgas uzvaras nedēļas nogalē izcīnīja divi Latvijas otrajā līgā spēlējošie Pierīgas klubi. FK “Salaspils” pretiniekus futbola klubu “Alianci” sakāva ar 6:2 – divus vārtus guva Kārlis Līcis, pa vieniem – Vladislavs Titovs, Andrejs Kondratjevs un Artjoms Kozlovskis, vienreiz sāncenši bumbu ieraidīja savos vārtos. Savukārt Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda savās mājās Balvu futbolistus sagrāva 9:3, kaut pirmā puslaika vidū vēl bija neizšķirts 2:2. “Hettriks” Romānam Šimanovskim, divi precīzi sitieni Kārlim Rūjam, pa vienam Gļebam Kačanovam, Nikam Edžum Bērziņam un Agrim Glaudānam, viesiem arī viens “autogols”.

Otro zaudējumu turnīrā debijas spēlē savās mājās Krimuldas vidusskolas stadionā piedzīvoja sporta kluba “Krimulda” futbolisti – 2:3 pret “Albatroz SC” un futbola skolas “Jelgava” komandu. Pēdējās 15 minūtēs laukuma sainieki, pateicoties diviem Vitālija Ziļa goliem, triju vārtu starpību samazināja līdz vieniem, tomēr no neveiksmes neizglābās.

Ar tādu pašu 2:3 rezultātu Mārupes sporta centra vienība svētdien Jaunmārupes stadionā piekāpās  futbola klubam “Priekuļi”. Raitis Haralds Butlers pirmā puslaika beigās un Juris Zālītis pamatlaika izskaņā deficītu sadeldēja līdz minimumam, taču vismaz punktu mārupieši nopelnīt nespēja.

Pēc sezonas pirmajām divām spēlēm FK “Salaspils” ir seši punkti, Mārupes SC un AFA “Olaine” pa trim, bet “Krimuldai” punktu nav.

Vēl divas uzvaras pagājušajā nedēļā Latvija trešās līgas Rīgas zonas turnīrā izcīnījuši sporta kluba “Upesciems” futbolisti. Trešdien viņi savā stadionā Garkalnes novadā mačā pret “Riga United” vienību jau 8.minūtē bija nonākuši zaudētājos 0:2, taču pirmā puslaika vidū vienus vārtus atguva, bet cīņas pēdējās astoņās minūtēs izrāva uzvaru 3:2 – precīzi sita Māris Pilsētnieks, Reinis Groskops un Oskars Odiņš. Līdzīgā garā divas dienas vēlāk SK “Upesciems” ar 3:1 pārspēja “DSVK Traktors” vienību, šoreiz vārtus guva Nauris Baranovskis, Ričards Aksels Ozoliņš un Jānis Avots. Ar trim uzvarām trijās spēlēs Upesciema komanda ir turnīra tabulas galvgalā.

Bēdīgāk klājas futbola skolas “Rakari” komandai, kas viesos ar 1:7 kapitulēja futbola klubam “Jūrnieks” (goda vārti 88.minūtē Artjomam Naļivaiko) – ādažniekiem šī bija otrā neveiksme sezonā.

Sieviešu futbola līgas otrajā kārtā pamatīgu sakāvi svētdien cieta dāmu futbola klubs “Olaine”, kas savās mājās piekāpās Rīgas futbola skolas audzēknēm 0:5. Čempionāta pirmajā spēlē olainietes bija guvušas uzvaru.

Savukārt Latvijas sieviešu pirmās līgas turnīrā otro neveiksmi piedzīvoja FK “Auda” futbolistes, kuras izbraukumā ar 1:3 piekāpās Rēzeknes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknēm. Vienīgos vārtus, pirmā puslaika vidū tobrīd panākot 1:1, viešņām guva Madara Vīgante.