Carnikavas un Siguldas skrējējiem lieliski rezultāti Latvijas U16 vieglatlētikas čempionātā

Foto - LVS Foto - LVS

Nedēļas sākumā Jēkabpilī par Latvijas čempionāta medaļām 38 individuālājās disciplīnās, kā arī četros stafetes skrējienos sacentās U16 vecuma grupas vieglatlēti. Vienlaicīgi notika arī Latvijas čempionāts daudzcīņā U 14 vecuma grupā, un meitenēm sešcīņā ar punktu summu 3236 uzvarēja Nikola Bunde no Siguldas.

Lieliskus rezultātus sasniedza Siguldas sporta skolas un Carnikavas jaunie skrējēji, īpaši īsajās distancēs. 100 metru finālskrējienā pirmais pēc 11,50 sekundēm finišēja Carnikavas un Latvijas Bērnu un jauniešu sporta asociācijas pārstāvis Ričards Peders. Treneru Edvīna un Sandras Krūmu audzēknis pārliecinoši triumfēja arī 300 metru barjerskrējienā (40,33 sekundes), kurā otrais mērķi sasniedza Renārs Jumiķis no Siguldas sporta skolas (43,17 s). Renāram vēl viena otrā vieta arī 110 metru barjerskrējienā (15,20).

Divas individuālās medaļas ieguva arī suguldietis Artis Podziņš, kurš izcīnīja pirmo vietu 400 metru skrējienā (51,59) un otro vietu 200 metros (24,15, priekšskrējienā 24,03).  Turklāt siguldieši vinnēja abos stafešu skrējienos – 4x100 metros kopā ar Jumiķi un Podziņu startēja Jānis Stūrītis un Emīls Bangevics, bet 100+200+300+400 metru stafetē – J.Stūrītis un Dāvids Liziņš.

Carnikavai vēl vienu čempiona titulu izcīnīja Madara Kļavniece, kura bija ātrākā 1500 metru kavēkļu skrējienā (5:38,22). Pērle Austra Veide ieguva sudrabu 200 metru skrējienā (26,76) un bronzu 100 metros (12,95). Tāda pati raža arī Agatei Lācei – otrā vieta 100 metru barjerskrējienā (15,36) un trešā vieta tāllēkšanā (5,10 m). Bet 4x100 metru stafetē uzvarēja Latvijas Bērnu un jauniešu sporta asociācijas kvartets Līva Ozola, Pērle Austra Veide, Agate Lāce un Madara Kļavniece.

Par Latvijas vicečempioniem no Pierīgas jaunajiem vieglatlētiem vēl kļuva Jānis Kravalis no Siguldas 1500 metru skrējienā ar kavēkļiem (5:16,96) un Karīna Jansena no Ķekavas novada sporta skolas vesera mešanā (44,71).

Labāko sešniekos atsevišķās disciplīnās ierindojās vēl virkne Pierīgas sportistu. Šķēpa mešanā ceturto vietu ieguva siguldiete Patrīcija Ūdre no Siguldas sporta skolas (37,95) , divas piektās vietas Martai Čunčulei no Olaines vieglatlētikas kluba – augstlēkšanā (1,55) un lodes grūšanā (11,08). Savukārt siguldietis Jānis Stūrītis bija piektais 800 metru skrējienā (2:11,01) un sestais 400 metru skrējienā (55,67).