Jauniešu un junioru vieglatlētikas čempionāta medaļas ceļo arī uz Salaspili, Siguldu, Ādažiem, Babīti, Ķekavu un Olaini

Foto - Romans Kokšarovs, LVS Foto - Romans Kokšarovs, LVS

Divas dienas Ventspilī norisinājās Latvijas vieglatlētikas čempionāti junioriem (U20) un jauniešiem (U18). Divu dienu laikā šāgada Latvijas čempioni šajās vecuma grupās tika noskaidroti 81 disciplīnā, un deviņas zelta medaļas aizceļoja uz Pierīgas novadiem – Salaspili, Siguldu, Ādažiem, Babīti un Ķekavu.

Starp titulētākajiem čempionāta dalībniekiem bija ādažnieks Kristiāns Upenieks un Kamilla Vanadziņa no Babītes novada – viņi abi izcīnīja pa vienai zelta un vienai sudraba medaļai. K.Vanadziņa no sporta skolas “Arkādija” U18 vecuma grupā triumfēja 1500 metru skrējienā (4:39,91) un finišēja otrā 800 metros (2:15,78). Savukārt K.Upenieks U20 grupā, pārstāvot sporta klubu “Tērauds”, uzvarēja 5000 metru distancē (16:22,52) un ieņēma otro vietu 3000 metros (9:14,73).

Spēcīgās vesera mešanas tradīcijas kārtējo reizi apliecināja Salaspils sporta skolas audzēkņi, kuri vinnēja trijās no četrām sacensībām – junioru konkurencē kabākie bija Makars Korotkovs (66,97) un Kristiāna Poļakova (46,41), bet jauniešiem – Ramils Gasanovs (48,04). Vēl vienu uzvaru salaspiliešiem nodrošināja Sandis Dzenītis tāllēkšanā U20 grupā (7,01).

Divas uzvaras tika Siguldas sporta skolas komandai – Estere Vīksna ieguva Latvijas junioru čempiones titulu 3000 metru skrējienā (11:42,86), bet puišu komanda Kristaps Feldmanis, Oto Laiva, Jēkabs Niklāvs Janovs un Artūrs Šķesters vinnēja 4x100 metru stafeti (45,96). 400 metru barjerskrējienā jaunietēm pirmo vietu izcīnīja Emmija Ivule no Ķekavas sporta skolas (1:06,92).

Par divkārtēju sacensību laureāti juniorēm kļuva Olaines vieglatlētikas kluba pārstāve Samanta Čunčule – viņa ieņēma otro vietu diska mešanā (34,45) un trešo vietu lodes grūšanā (10,90). Savukārt divas bronzas medaļas jauniešu sacensībās ieguva Markuss Ozols no Salaspils – 400 metros (51,32) un 800 metros (2:04,01).

Otrās vietas ieguva arī Kārlis Degins no Ķekavas sporta skolas 100 metru sprintā jauniešiem (11,32), kā arī siguldieši Jēkabs Niklāvs Janovs (U20) 5000 metros (16:47,95), Kristīne Urtāne (U18) 200 metros (26,08) un Dārta Auziņa (U18) trīssoļlēkšanā (11,59).

Vēl vairāki Pierīgas jaunie sportisti palika uzreiz aiz goda pjedestāla. Ceturtās vietas savās disciplīnās ieņēma Marks Ozoliņš no Carnikavas 100 metros U18 (11,52), Anete Upeniece no Ādažiem 3000 metros U20 (12:39,71), Līna Gaile no Siguldas 2000 metru kavēkļu skrējienā U18 (8:57,26), Mārtiņš Pundiņš no Ķekavas vesera mešanā U18 (41,06) un Loreta Ķikuste no Salaspils 3000 metru skrējienā U18 (12:12,90).

Paredzams, ka virkne Latvijas vieglatlētikas čempionāta laureātu no Pierīgas pārstāvēs Latviju Baltijas U18 un U20 komandu čempionātā, kas 1.un 2.augustā plānots Pērnavā. Savukārt jau 28.augustā Ogrē norisināsies Baltijas U16 komandu čempionāts.