Pierīgas jaunie vieglatlēti sekmē Latvijas komandu panākumus Baltijas čempionātā

Kamilla Vanadziņa. Foto - Romans Kokšarovs, LVS Kamilla Vanadziņa. Foto - Romans Kokšarovs, LVS

1.un 2.augustā Pērnavā notika Baltijas U18 un U20 komandu čempionāts. Jauniešu konkurencē sīvā cīņā ar mājiniekiem uzvarēja Latvijas jaunie vieglatlēti, bet junioru sacensību kopvērtējumā latvieši tikai par punktu atpalika no uzvarētājiem igauņiem. Latvijas komandu sastāvā iekļauti septiņi jaunieši un seši juniori no Babītes, Salaspils, Siguldas, Ādažiem, Ķekavas un Olaines.

No Pierīgas novadu pārstāvjiem vērtīgākā sportista godu droši vien būtu pelnījusi Kamilla Vanadziņa no Babītes novada. Startējot jauniešu grupā. Pirmajā dienā viņa uzvarēja 1500 metru skrējienā, turklāt sasniedza šogad labāko rezultātu Latvijā visās vecuma grupās – 4 minūtes un 30,27 sekundes. Dienu vēlāk Kamilla finišēja otrā aiz Invīdas Mauriņas 800 metros, garantējot Latvijai dubultuzvaru šajā disciplīnā (2:15,24).

Sezonas rekordu U18 grupā Latvijā un otro vietu sacensībās sasniedza Dārta Auziņa no Siguldas trīssoļlēkšanā (11,85), kā arī Emmija Ivule no Ķekavas 100 metru barjerskrējienā (14,47), kas viņai deva trešo vietu. Trešā Emmija bija arī 400 m/b distancē (1:05,69).

Ceturtās vietas ieņēma Ramils Gasanovs no Salaspils sporta skolas vesera mešanā (44,07) un sprinteris Kārlis Degins no Ķekavas sporta skolas 200 metros (22,99), bet divreiz īsākā distancē viņš palika sestais (11,44). Piektā bija Siguldas sporta skolas audzēkne Kristīne Urtāne 200 metru skrējienā (26,16), bet salaspilietis Markuss Ozols finišēja pēdējais sestais 400 metros (51,84).

Kopvērtējumā Latvijas jaunieši savāca 260 punktus, igauņi – 257 un lietuvieši 227 punktus.

Junioru sacensībās labākie no Pierīgas sportistiem bija Salaspils sporta skolas pārstāvji, kuri izcīnīja trīs godalgotās vietas. Makars Korotkovs bija labākais vesera mešanā (65,69 metri), tāllēkšanā otrais bija viņa novadnieks Sandis Dzenītis (6,76), bet vesera mešanā juniorēm trešo vietu ieguva Kristiāna Poļakova (44,46).

Siguldiete Estere Vīksna ar sezonas labāko rezultātu U20 grupā Latvijā ierindojās ceturtajā vietā 3000 metru skrējienā (11:30,58), šajā pašā distancē piektais bija ādažnieks Kristians Upenieks (9:12,06), bet olainiete Samanta Čunčule palika sestā diska mešanā (30,56).

Kopvērtējumā U20 komandu konkurencē Igaunija nopelnīja 271 punktu, Latvija 270 un Lietuva 201 punktu.

Nākamajās divās nedēļas paredzētas vēl vairākas nozīmīgas sacensības vieglatlētikā. 4.un 5.augustā Ogres stadionā norisināsies Latvijas čempionāts daudzcīņās U16, U18 un U20 vecuma grupās, 8.un 9.augustā Jelgavā – Latvijas pieaugušo un U23 čempionāts, bet 14.un 15.augustā Ogrē – Baltijas komandu čempionāts un Prezidenta balvas izcīņa.