Salaspiliešiem sešas Latvijas vieglatlētikas čempionāta medaļas

Foto - Guntis Bērziņš un arhīvs Foto - Guntis Bērziņš un arhīvs

Jelgavā svētdien finišēja Latvijas vieglatlētikas čempionāts pieaugušajiem un U23 vecuma grupā. No Pierīgas sportistiem pārliecinoši labākie bija Salaspils pārstāvji, kuri izcīnīja sešas godalgas, tajā skaitā divus čempiona titulus.

Ar pilnīgu salaspiliešu triumfu beidzās sacensības vesera mešanā vīriem, kur viņi ieguva pirmās trīs vietas. Kārtējo Latvijas čempiona titulu izcīnīja Igors Sokolovs (60,81 metrs), bet divas nākamās vietas ieņēma viņa audzēkņi Salaspils sporta skolā – Makars Korotkovs, kurš savam pedagogam zaudēja tikai sešus centimetrus, un Eļčins Gasanovs (56,03), liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības informācija.

Par Latvijas čempionu tāllēkšanā kļuva cits Salaspils sporta skolas pārstāvis – Sandis Dzenītis, kurš veiksmīgākajā mēģinājumā sasniedza 7,10 metrus. Savukārt par bronzas medaļu laureātiem kļuva Kristiāna Poļakova vesera mešanā (45,14 m) un Andrejs Bānis 3000 metru kavēkļu skrējienā (10:02,41).

Kārtējo panākumu 1500 metru skrējienā guva Kamilla Vanadziņa no Babītes novada – sporta skolas “Arkādija” audzēkne finišēja pirmā pēc četrām minūtēm un 33,26 sekundēm, tuvāko sekotāju apsteidzot par 1,21 sekundi.

Citi Pierīgas vieglatlēti uzrādīja pieticīgākus rezultātus. Vienīgā Siguldas sporta skolas pārstāve Magda Cigle 3000 metru kavēkļu skrējienā gan ierindojās ceturtajā vietā (12:41,35), taču skrējienā piedalījās vien četras sportistes. Samanta Čunčule no Olaines vieglatlētikas kluba bija astotā 13 dalībnieču konkurencē lodes grūšanā (11,36) un vienpadsmitā diska mešanā (30,85), kurā priekšpēdējo 12.vietu ieņēma salaspilete Zane Freimane no (25,73).

No Salaspils vieglatlētiem vēl Rinalds Valts Zariņš ieņēm 10.vietu 200 metru sprintā (23,66) un 13.vietu 100 metru distancē (11,63), bet Līva Apse bija priekšpēdējā 11.vietā 400 metru barjerskrējienā (1:16,54) un pēdējā trīspadsmitā šajā pašā distance bez šķēršļiem (1:06,55).